Насамперед потрібно сказати, що кожна людина винен знати та пам ” ятати про своїх хронічних захворюваннях і мати при собі ліки саме від них.
Якщо у вас підвищена кислотність шлунку, в косметичці або барсетці повинно лежати антацидний засіб. Це може бути Ренні, Гастал або Гевискон. Якщо у вас бронхіальна астма, ви просто зобов’язаннями зобов’язані мати при собі інгалятор Сальбутамолу (або аналоги).
Якщо у вас немає хронічних захворювань, але ви часто буваєте в дорозі або аптека далеко від місця роботи, то у вас обов’язково повинна бути в сумочці міні-аптечку з найнеобхіднішими засобами. Іноді вони можуть стати в нагоді не особисто вам, а наприклад, колезі по роботі або випадкового попутникові. Крім того, за сучасними правилами аптечка автомобіліста не зобов’язана включати широкий спектр медикаментів, а враховуючи, що в затори ми можемо проводити по 3-4 години, варто мати необхідні кошти з собою.
- Ібупрофен – жарознижуючий засіб з невеликою анельгизирующим і протизапальним ефектом. Це універсальні ліки може допомогти від раптово піднялася температури, зубний або головного болю. Парацетамол має аналогічним ефектом і деякими фахівцями вважається більш ефективним, ніж ібупрофен, але ця думка досить суперечливо. У Ібупрофену сильніше виражено знеболюючу дію, ніж у парацетамолу.
- Но-шпа чи дротаверин – ефективні при спазмах гладкої мускулатури, тобто при коліках у кишечнику або болях в критичні дні. Також но-шпа незамінна, якщо у вас захворювання жовчовивідних шляхів (наприклад, холецистит). А вісь від головних болів но-шпа може бути ефективною тільки в одному випадку – якщо це головні болі напруги.
- Лоперамід — противодиарейное засіб. Стати в нагоді на тій випадок, якщо ви з’єднання їли неякісну їжу і з’єднання явився рідкий стілець. Лоперамід приймають не розжовуючи, запиваючи водою, після кожного походу в туалет. Можна дітям з 6 років.
- Лоратадин або будь-антигістамінний засіб, який ви вже використовували. Алергічна реакція може з’єднання явитися раптово на продукти харчування, напої або на запах. Щоб зняти раптовий свербіж, сльозотеча, набряк та убезпечити себе від набряку Квінке, антигістамінний препарат повинен бути в косметичці завжди.
- Активоване вугілля – це найбільш доступний і недорогий адсорбент, вбирає і виводить з організму токсини, він незамінний при отруєннях лікарськими препаратами (передозуванні ліків), заковтуванні непризначених для орального вживання рідин, або перебрали алкоголю. Активоване вугілля необхідно приймати не по одній таблетці – дорослій людині за 8-10 разів.
Дані ліки не займають багато місця, легко можна відрізати від блістери 2-3 таблетки (активоване вугілля ціла упаковка) і покласти у відділення сумочки або косметички. Ще зручніше мати кишенькову аптечку – е то спеціальний пластиковий контейнер, розділений на кілька секцій. Дуже зручно носити в кишені, сумочці, валізі.
Крім вищевказаних коштів не заважає покласти мати при собі упаковку пластирів, щоб при необхідності заклеїти подряпину або мозоль від нових туфель.
Якщо ж ви часто буваєте в дорозі або у відрядженні, міні-аптечку можна трохи розширити. Доповісте в неї антисептичні серветки або рідина. Упаковку таблеток від болю в горлі, наприклад, фарингосепт. Від раптово відкрилася нежитю вас врятує судинозвужувальний засіб, наприклад, оксиметазолін.
- Нітрогліцерин – вірний засіб при серцевій недостатності, на відміну від валідолу, таблетка нітрогліцерину, покладена під язик, купірує напад стенокардії. Проте ліки зменшує швидкість психомоторних реакцій, а отже, після прийому не варто сідати за кермо. Звичайно, нітрогліцерин в аптечці молодих здорових людей може здатися непотрібним, але якщо вам за п’ятдесят, мати ліки при собі цілком розумно.
- Також людям у віці варто мати під рукою засоби від гіпертонії, наприклад, папазол.
Пам ” ятайте, що при будь-якому нездужанні, особливо, якщо вони пов’язані з онімінням, набряками, болями за грудиною, прискореним серцебиттям, насамперед, потрібно не займатися самолікуванням, а звернути до лікаря.
Крім того, навіть такі поширені препарати, як парацетамол або антигістамінні мають масу протипоказань, наприклад, строгі обмеження або заборони для людей із захворюваннями печінки або нирок. Уважно ознайомтеся з інструкцією, а ще краще порадьтеся зі своїм дільничним-терапевтом!