Авторські статтіЗдоров'я

Як ми вбиваємо свій кишечник

Стрес, занадто частині лікування антибіотиками, нездорові звички в їжі можуть погіршити стан кишечника і завдати йому шкоди.

Все, що ми вживаємо в їжу розщеплюється на складові частини в шлунково-кишковому тракті. Їжа наповнює організм енергією, поживними речовинами. Тому для людини дуже важливо вживати здорову їжу, щоб забезпечити організм усіма необхідними компонентами. Також здорова їжа необхідна для оптимальної роботи кишечника.

Близько 80% імунної системи знаходиться в кишечнику і в лімфатичній системі людини. Наші вишукані продукти, медикаменти (особливо антибіотики), алкоголь, наркотики, нікотин, барвники, консерванти і пестициди в продуктах наносять шкоду (пошкодження) кишкової флори, сприяють поширенню шкідливих паразитів, порушення кишкового балансу.

Таким чином, токсичні метаболіти кишкової флори, грибки, які живуть в розпадаються слизових кулях, отруюють все тіло. Психологічні конфлікти, стреси також послаблюють травну систему.

Наслідки:

  • зашлакованість,
  • отруєння,
  • слабкість,
  • шкірні захворювання,
  • ревматичні захворювання,
  • підкислення тіла,
  • у язка кров,
  • ожиріння,
  • грибкова інфекція

І більше того, ретельне очищення крові не принесе особливої користі (чиста кров відразу ж збагачується метаболічними отрутами з кишечника).

За допомогою спеціального лікування, очищення, можна видалити з кишечника давні відклади, шкідливі речовини. Також необхідний прийом необхідних вітамінів, мінералів.

В індійській медицині для очищення кишечника використовують насіння подорожника, які м’яка яко усувають шкідливі завали. Подорожник м яко діє на уражену кишечник людини, пом’якшує негативні наслідки. Подорожник можна використовувати навіть при роздратованому кишечнику (читайте тут). Під час очищення кишечника клітковиною необхідно дотримуватися питний режим (2 л на добу).

Для детоксикації кишечника ідеально підходять сирі фрукти, овочі, зелень, трав’яний яні чаї. Такі продукти слід унікати: молочні продукти, м’ясо і ковбаси, хліб та продукти з білої муки, солодощі. Крім того, найбільші вороги кишкової флори: кава, алкоголь, антибіотики.

Недолік волокна

Щодня багато людей їдять що-небудь, де-небудь і абияк. Їжа, як правило, містить мало клітковини, але багата барвниками, консервантами, стабілізаторами, підсилювачами смаку та іншими потенційно небезпечними для здоров’я хімічними сполуками.

Рослинні волокна завдають шкоди кишечнику, оскільки на його стінках осідають залишки їжі. В результаті тривалого збідненого клітковиною харчування, залишки їжі замість кількох годин, виводяться з кишечника кілька днів. В цей час, як правило, людина відчуває себе млявим, можливі газоутворення, запор.

Довге перебування їжі в кишечнику веде до забруднення організму. Їжа починає бродити, гнити, потім руйнувати слизову оболонку органу, далі «відкриває двері» для розмноження шкідливих мікроорганізмів. У тієї ж годину імунна система починає виробляти антитіла для знищення шкідливих мікроорганізмів. Під час всього цього людина відчуває себе втомленою, втрачає енергію. Таким чином, щоб не засмічувати свій кишечник і організм, необхідно вживати більше нерозчинної і розчинної клітковини (пектин). Пектин утворює захисний шар, захищаючи тим самим кишкову стінку.

Кишечник не любить стрес і поспіх

Їжа поспіхом, на ходу, крім того, містить мало волокна, завдає шкоди кишечнику. Їжу потрібно ретельно пережовувати, не допускати проковтування великих шматків. Під час прийому їжі не слід поспішати, або переїдати. Чим довше ви жуєте їжу, тим краще і легше вона перетравлюється.

Швидкий темп життя також створює надмірне навантаження на кишечник. Постійна нервозність може призвести до порушення роботи кишечнику (синдром подразненого кишечнику).

Антибіотики

У товстій кишці міститься близько 500 видів корисних бактерій, які беруть участь у травленні. Тривале лікування антибіотиками вбиває корисні мікроорганізми, що веде до алергії, кишкових розладів, анемії, грибкових інфекцій та ін. Ми повинні знати, що антибіотики не діють на віруси, тому немає сенсу приймати їх при грипі.

Протизаплідні таблетки (гормональні препарати)

Прийом гормональних препаратів негативно відбивається на здоров’ї ї кишечника. Дослідження 1990 років показали, що на кишкову флору негативно впливає прийом високих доз естрогену.

Крім того, з’ясували, що жінки, які приймали оральні контрацептиви, були особливо схильні до запальних захворювань кишечника.

Ми з’ясували що шкідливо для кишечника людини. Однак це далеко не повний список. Кишечник не любити зневоднення, низьку рухову активність, кишкові гриби паразити, неправильний режим харчування, шкідливі звички, хлор у водопровідній води, харчові добавки, фтор.

Чим здоровіше ваша кишкова флора, тім сильніше ваш імунітет. Завдання корисних бактерій різноманітні. Вони запобігають поширенню шкідливих і хвороботворних бактерій , нейтралізують токсини. Таким чином, здорова кишкова флора – переважна частина нашої імунної системи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України