Легальні і напівлегальні способи ввезення іноземних авто в Україну

Громадяни України активно завозять на територію держави машини на іноземних номерах, і, на підставі тих чи інших прогалин в національному законодавстві, користуються ними без усяких проблем.

Щоправда, до пори до часу. Але тим не менше, активна дискусія політиків про можливість законодавчо заборонити можливість ввезення авто й дати дозвіл на арешт тих, які вже знаходяться на території України, не зупиняє людей. Як повідомляє “Uainfo”, з кожним днем ??кількість таких автомобілів зростає. Так які ж є способи ввезення авто в Україну? Відразу застережемо: дана стаття не є «інструкцією із застосування» і носить лише аналітичний характер. Окрім того, деякі способи є не просто «напівлегальними», а відверто кримінальними, а щодо відповідальності за такі діяння, то вона також відповідна.

Спосіб №1 – «Литовський», або «Стамбульський».

Дуже простий спосіб, суть якого проста як 2 копійки, але деякі «підприємці» покращують її, додаючи нові дії в уже готовий алгоритм.

Отже, покупець-українець вирішив придбати хороший автомобіль за невисоку ціну. Звернувся до товариша, який надає «інформаційні послуги з пошуку автомобілів» де-юре, а де-факто – шукає Вам машину в Литві, зв’язується з продавцем, оформляє угоду купівлі-продажу. Але покупець не ви, а фірма в Литві. Авто стає комерційним. Ви ж, документально, оформляєтеся як співробітник такої фірми й на службовому авто відправляєтеся в Україну, щоб працювати на цю саму фірму. Звичайно, після передачі машини кінцевому покупцеві, авто відразу ж знімається з реєстрації в Литві. А з цим і «службове посвідчення» від фірми, і шляховий лист, і рознарядка і все інше перетворюється на мильну бульбашку. По суті, номери є, документи є, але при належній перевірці фірми-роботодавця може з’ясуватися дуже неприємний нюанс, що й стане приводом для розшуку автомобіля. Особливо це проблематично при перетині кордону України. При цьому обов’язкова й страховка автомобіля, без неї авто просто знімають з реєстрації та оголошують в розшук. Також слід згадати про те, що при такому способі ввезення авто в покупця з’являється обов’язок щорічно проходити технічний огляд, а невиконання цього пункту є підставою для зняття машини з реєстрації, що, знову ж таки, може призвести до розшуку авто.

Чому таку схему називають «литовською» або «стамбульською»? Тому що Стамбульська конвенція передбачає можливість ввезення комерційних і приватних авто на територію іншої держави до року без оплати митних платежів. А Литва прийняла найбільшу кількість таких машин. При цьому автомобілі комерційного використання можуть ввозити й використовувати особи, які ведуть свою діяльність у країні реєстрації авто, а приватного використання – люди, які там постійно проживають.

Спосіб №2 – «За техпаспортом»

Дуже схожа схема з «литовською», але з деякими змінами.

Продавець-іноземець машини вписує покупця в техпаспорт. Потім, самостійно його ввозить на територію України. В Україні машина з необхідними документами передається покупцеві. І все, далі покупець користується машиною до року, переганяє її через кордон, проходить технічний огляд, оплачує страховку й так по колу. Мінуси – ті ж, що й у «литовської схеми», а також те, що, якщо у продавця машини будуть якісь проблеми й за його гріхи авто заарештують, поплатиться за це й покупець. Сумнівними плюсами є те, що покупець зазначений в техпаспорті й може вирішувати свої питання, які стосуються машини самостійно, без «фірми».

Спосіб №3 – «Своя фірма»

Принцип абсолютно ідентичний зі способом №1, за винятком того, що витрати на утримання фірми в Литві несе покупець. Однак, і проблем зі зняттям з реєстрації такого автомобіля значно менше.

Спосіб №4 – «Болгарський»

Весь сенс у тому, що болгарські номерні знаки практично ідентичні з номерними знаками України. І після ввезення в Україну авто з Болгарії, покупець вішає на авто копії болгарських номерів, але вже українського формату. Зауважте, що за таке діяння Кримінальний кодекс України чітко передбачає кримінальну відповідальність.

Спосіб №5 – «Армійський»

Аналогічний «болгарському», але з тією різницею, що на авто, яке було ввезено в Україну нерезидентом, чіпають фальшиві армійські номери. Це також є кримінальною справою.

Спосіб №6 – «Транзит»

Абсолютно легальний спосіб перетину кордону, який передбачає виїзд на авто за кордон кожні 5-10 днів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh