ЄС|NATO

Китайці не пробачать Путіну сьогоднішнє публічне приниження

   З приводу Путіна і дружини китайського лідера. Зараз суперечки про це ведуться в неправильній площині – добре чи погано він вчинив з точки зору дипломатичного етикету. Чому в  неправильній?

Бо перш за все цей вчинок треба розглядати з точки зору невербальних жестів ієрархії. А з цієї точки зору вчинок Путіна – демонстрація власної домінантності.

Невербалика дісталася людям у спадок від тваринного світу. І на цій мові вчинок Путіна –це замах на самку іншого домінатний самця, до того ж господаря території. Тобто прямий невербальний виклик “Це я тут господар, а ви всі зобов’язані мені підкоритися, жалюгідні особини”. Саме тому настільки жорстко скам’яніло обличчя у китайського лідера – щоб стримати  всередині скажений гнів.

Це колосальний виклик і страшне, та ще й публічна образа, а тому можна не сумніватися, що помста китайців буде дуже жорстокою і потужною. Можливо, вона відбудеться не відразу і напевно буде витончено – прихованою, в дусі стратагемми “Ховай кинджал за посмішкою”. Але відбудеться обов’язково, в цьому можна не сумніватися – такого публічного приниження, та ще на Сході не прощають.

Так що те, що трапилося набагато серйозніше, ніж порушення дипломатичного етикету. Це той маленький камінчик, який здатний обрушити гігантську вежу.

Дописувач: Сергей НЕСТЕРЕНКО

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України