Авторські статті

Купівля апаратів ШВЛ – гроші на вітер: Тищук назвав єдиний спосіб зупинити інфікованість на рівні 70%

Налякана загрозою лікуватися в тих же вітчизняних лікарнях, що і прості смертні, українська верхівка – «багаті буратіни» та їх оточення кинулися купувати лікарням цілими партіями апарати штучної вентиляції легенів. Праворуч безумовно необхідне для підтримки надважких і безнадійних хворих. Але це, звичайно ж, вірус не зупинить. Більш того, якщо не зупинити поширення вірусу, то не вистачить будь-якого доступного кількості апаратів і адекватного персоналу для приведення їх у дію, кисню, палат і так далі. Про це у своєму блозі пише блогер і юрист Юрій Тищук.

Він зазначає, по-справжньому, в першу чергу, необхідними заходами є карантин, і максимальні охоплення всіх, хто хоч якось контактував з носіями вірусу тестуванням за допомогою полsмеразного ланцюгового тесту для виявлення інфікованих в тому числі і в доклінічній стадії, що дозволяє зупинити розвиток епідемії. Якщо в якомусь стотисячний місті досі немає інфікованих і почати тестувати усіх новоприбулих з ізоляцією інфікованих, то апарати ШВЛ не знадобляться, а якщо не тестувати, то коли в місто потрапить вірус – апаратів ШВЛ не вистачить, скільки б їх не було.

За словами Тbщука, вже є попередні дані, що інфікованість очікується на рівні 70%. 1%-5% будуть важких. В стотисячний райцентрі для них не буде ні апаратів ШВЛ, ні місця, ні персоналу. За ці ж гроші можна, хоч організаційно важко, але тотально перевіряти прибулих, розшукувати і перевіряти контактних і ізолюючи їх не допустити поширення вірусу. Якщо це зробити негайно – вистачить і кілька апаратів для «останньої надії». Саме такий акцент робили в Китаї і Південній Кореї.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України