Крим повністю блокований російськими військами

Як я і прогнозував, захоплені кримські аеропорти зараз приймають десятки транспортних літаків із російськими військами і технікою. Севастопольські беркутівці, які вбивали людей у Києві, зрадили Присязі на вірність українському народу і тепер, як поліцаї, прислужують окупантам. Треба називати речі своїми іменами – Росія вчинила акт військової агресії проти України з метою анексії Криму.

Що робити у цій ситуації? На мою думку, Україна має діяти рішуче. Намагання умиротворити Путіна – це так само, як керівники трьох фракцій два місяці пробували домовитися з Януковичем. Історія знає багато прикладів, як країни втрачали свою незалежність і припиняли існування, коли намагалися догодити загарбнику. Згадайте, як нацисти під приводом захисту прав німецькомовних громадян спочатку захопили у 1938 році чешські Судети, а згодом і всю Чехословаччину. Крим не повинен стати нашими Судетами.

Треба чітко усвідомлювати, що з Путіним ні про що домовитися не можливо, він розуміє тільки силу. Зважаючи на цю очевидну істину, я пропоную план дій по захисту територіальної цілісності і незалежності України:

1. Негайно денонсувати Харківські угоди про продовження базування в Криму до 2043 року Чорноморського флоту Росії. Треба також ставити питання взагалі про розірвання договору про перебування ЧФ РФ у Севастополі.

2. Зважаючи на смертельну небезпеку, Україна має відмовитися від позаблокового статусу і негайно подати заявку на вступ до НАТО.

3. Парламент України має прийняти спеціальну заяву, в якій гарантуватиме право російськомовних громадян України на вільне спілкування російською мовою.

4. Офіційний Київ має передати максимально повноваження органам влади кримської автономії, так само, як і іншим областям. Надмірна централізація владних повноважень і бюджетних ресурсів викликає незадоволення не лише в Криму, а й в усій Україні.

5. Збройні Сили України, які є гарантом територіальної цілісності і суверенітету України, зобов’язані перебрати на себе охорону усіх стратегічних об’єктів в Криму: держустанови, об’єкти енкргетики, водо- і газопостачання. Логіка подій підказує, що можливі теракти для ескалації ситуації.

6. Війська протиповітряної оборони мають негайно закрити повітряний простір України. Зараз у Крим передислоковуються десятки тисяч російських військових і викурити їх потім з нашої землі буде надзвичайно важко.

7. Спецслужби мають затримати і доставити в Київ усіх лідерів сепаратистів. Кого не вдастся взяти живим – знешкоджувати на місці.

8. Треба негайно дозволити вільний обіг зброї, щоб у випадку продовження агресії земля палала під окупантами.

9. Я не виключаю спроби російської агресії з Криму на Україну з через Херсонську область, тому війська мають бути в повній бойовій готовності. Треба стерегти кордони України і на Донеччині, Харківщині, Сумщині, Чернігівщині.

10. Також сподіваюся, що держави-гаранти нашого суверенітету – США, Британія, Франція – дотримають свого слова, а не здадуть нас Росії в обмін на Сирію. Тому сподіватися треба тільки на себе.

І останнє. Януковича і його приспішників треба вважати не лише вбивцями і терористами, а і зрадниками України. Я переконаний, що дії Росії в Криму погоджені з Януковичем. І це – найтяжчий його злочин. Янукович – це український Герострат, який назавжди вписав чорною фарбою своє ім’я в історію України. Прокляття впаде на нього і увесь його рід до десятого коліна!

Олег Ляшко.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh