Авторські статті

Крим повністю блокований російськими військами

Як я і прогнозував, захоплені кримські аеропорти зараз приймають десятки транспортних літаків із російськими військами і технікою. Севастопольські беркутівці, які вбивали людей у Києві, зрадили Присязі на вірність українському народу і тепер, як поліцаї, прислужують окупантам. Треба називати речі своїми іменами – Росія вчинила акт військової агресії проти України з метою анексії Криму.

Що робити у цій ситуації? На мою думку, Україна має діяти рішуче. Намагання умиротворити Путіна – це так само, як керівники трьох фракцій два місяці пробували домовитися з Януковичем. Історія знає багато прикладів, як країни втрачали свою незалежність і припиняли існування, коли намагалися догодити загарбнику. Згадайте, як нацисти під приводом захисту прав німецькомовних громадян спочатку захопили у 1938 році чешські Судети, а згодом і всю Чехословаччину. Крим не повинен стати нашими Судетами.

Треба чітко усвідомлювати, що з Путіним ні про що домовитися не можливо, він розуміє тільки силу. Зважаючи на цю очевидну істину, я пропоную план дій по захисту територіальної цілісності і незалежності України:

1. Негайно денонсувати Харківські угоди про продовження базування в Криму до 2043 року Чорноморського флоту Росії. Треба також ставити питання взагалі про розірвання договору про перебування ЧФ РФ у Севастополі.

2. Зважаючи на смертельну небезпеку, Україна має відмовитися від позаблокового статусу і негайно подати заявку на вступ до НАТО.

3. Парламент України має прийняти спеціальну заяву, в якій гарантуватиме право російськомовних громадян України на вільне спілкування російською мовою.

4. Офіційний Київ має передати максимально повноваження органам влади кримської автономії, так само, як і іншим областям. Надмірна централізація владних повноважень і бюджетних ресурсів викликає незадоволення не лише в Криму, а й в усій Україні.

5. Збройні Сили України, які є гарантом територіальної цілісності і суверенітету України, зобов’язані перебрати на себе охорону усіх стратегічних об’єктів в Криму: держустанови, об’єкти енкргетики, водо- і газопостачання. Логіка подій підказує, що можливі теракти для ескалації ситуації.

6. Війська протиповітряної оборони мають негайно закрити повітряний простір України. Зараз у Крим передислоковуються десятки тисяч російських військових і викурити їх потім з нашої землі буде надзвичайно важко.

7. Спецслужби мають затримати і доставити в Київ усіх лідерів сепаратистів. Кого не вдастся взяти живим – знешкоджувати на місці.

8. Треба негайно дозволити вільний обіг зброї, щоб у випадку продовження агресії земля палала під окупантами.

9. Я не виключаю спроби російської агресії з Криму на Україну з через Херсонську область, тому війська мають бути в повній бойовій готовності. Треба стерегти кордони України і на Донеччині, Харківщині, Сумщині, Чернігівщині.

10. Також сподіваюся, що держави-гаранти нашого суверенітету – США, Британія, Франція – дотримають свого слова, а не здадуть нас Росії в обмін на Сирію. Тому сподіватися треба тільки на себе.

І останнє. Януковича і його приспішників треба вважати не лише вбивцями і терористами, а і зрадниками України. Я переконаний, що дії Росії в Криму погоджені з Януковичем. І це – найтяжчий його злочин. Янукович – це український Герострат, який назавжди вписав чорною фарбою своє ім’я в історію України. Прокляття впаде на нього і увесь його рід до десятого коліна!

Олег Ляшко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.