Авторські статті

Україна збереже свою територію і захистить незалежність

Україна збереже свою територію і захистить незалежність. Про це заявив Голова Верховної Ради України, виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов у п’ятницю під час брифінгу.

Російська Федерація, заявив він, «розпочала неприховану агресію проти нашої країни». «Під виглядом військових навчань вони ввели війська в Автономну Республіку Крим, і не тільки захопили Парламент і Кабінет Міністрів Криму, вони пробують брати під контроль цивільні об’єкти, комунікації, пробують блокувати місця розташування українських військових», – зазначив Олександр Турчинов.

«Вони провокують нас на військовий конфлікт. За даними нашої розвідки, вони відпрацьовують сценарій, який повністю аналогічний абхазькому, коли, спровокувавши конфлікт, вони почали анексію території», – наголосив керівник Парламенту.

При цьому він підкреслив, що українські військові виконують свої обов’язки, але не піддаються на провокацію, не йдуть на військовий конфлікт, розуміючи високу небезпеку, на яку наражається цивільне населення Криму.

«Я особисто звертаюся до президента Путіна з вимогою негайно припинити провокацію і відкликати військових з автономної Республіки Крим, працювати виключно в межах підписаних угод, – заявив Олександр Турчинов. – Я нагадую Президенту Путіну, що разом із США та Великобританією Російська Федерація є також гарантом недоторканності, цілісності території України. Цей Меморандум був підписаний у 1994 році, коли Україна в односторонньому порядку відмовилася від ядерної зброї».

Турчинов поінформував, що за зверненням Верховної Ради та за його особистим зверненням зараз відбувається засідання Ради Безпеки ООН, додавши, що «весь цивілізований світ підтримує Україну».

Голова Верховної Ради також заявив, що РНБО відпрацювала план нормалізації ситуації на півострові Крим.

«Ми вимагаємо припинити провокацію, вимагаємо нормалізувати ситуацію. Ми впевнені у тому, що Україна збереже свою територію, Україна захистить незалежність, і будь-які спроби анексії, вторгнення будуть мати дуже серйозні наслідки», – заявив Олександр Турчинов.

Керівник Парламенту також висловив вдячність українським військовим, які зараз знаходяться на півострові Крим: «Я підтримую їх, дякую за те, що вони гідно виконують свої обов’язки».

Олександр Турчинов також заспокоїв цивільне населення Автономної Республіки: «Ситуація на півострові найближчим часом повинна бути нормалізована».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.