Новини з Австрії

Круїзний лайнер в Австрії врізався на Дунаї у бетонну стіну шлюзу

У суботу вночі в Ашах-ан-дер-Донау (район Ефердінг) відбулася масштабна рятувальна операція.

Болгарський круїзний лайнер на короткий час не зміг маневрувати та врізався у бетонну стіну в районі шлюзу. 17 людей отримали поранення.

На борту болгарського круїзного лайнера, який, за даними поліції, прямував з Пассау в Баварії в Будапешт, перебували 142 переважно німецькі пасажири. За словами командира пожежної команди округу Ефердінг Томаса Піхлера, у вузькій зоні шлюзу біля Ашаха-ан-дер-Донау корабель раптово на кілька хвилин втратив можливість маневрувати і врізався у стінку шлюзу правим носовим та лівим заднім бортом.

Другий капітан, який на той момент знаходився біля керма, відреагував оперативно. Він негайно натиснув аварійний вимикач, після чого електроніка знову запрацювала, і він зміг вивести круїзний лайнер зі шлюзу. Потім він причалив і попередив аварійні служби та начальника шлюзу.

Діяло кілька пожежних розрахунків і щонайменше шість машин швидкої допомоги. Пожежні використовували дрони для огляду корабля та виявлення пошкоджених ділянок. Загалом внаслідок зіткнення постраждали 17 із 142 пасажирів судна, одинадцять довелося доставити до лікарні.

За первісною інформацією, пошкодження, ймовірно, були несерйозними – пошкоджено листовий метал на зовнішній стінці корабля. За даними поліції, болгарський круїзний лайнер зміг продовжити шлях до Лінца тієї ж ночі.

Поки не ясно, чому електроніка раптом вимкнулася — була натиснута кнопка аварійного вимикача, яка знову запустила електроніку, — але надто пізно, адже корабель уже врізався в бетонну стіну. Річкова поліція проводить розслідування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України