Новини з Австрії

За шпигунство на користь Росії затримано колишнього співробітника держбезпеки Австрії

Прокуратура Відня розслідує підозри у зловживанні службовим становищем та розголошенням таємниці на шкоду Австрії.

У п’ятницю за підозрою у шпигунстві було затримано співробітника колишнього Федерального відомства із захисту конституції. Це підтвердила речниця прокуратури Відня Ніна Бюссек після того, як про це вперше повідомила газета «Фальтер».

Затримання ґрунтується на інформації з Великобританії. Влітку 2022 року Отт, як повідомляється, передав російським шпигунам дані мобільних телефонів трьох колишніх високопосадовців. Це були номери Міхаеля Клойбмюллера, який багато років очолював кабінет Міністерства внутрішніх справ, Міхаеля Такача, нині директора Федеральної поліції, та Гернота Майєра, директора Федерального відомства з імміграції. Три мобільні телефони стали жертвами нещасного випадку в 2017 році: під час їзди річкою човном перекинувся, і смартфони впали у воду. Потім ІТ-фахівцю Управління захисту Конституції було доручено відремонтувати стільникові телефони компанії. Очевидно, він зробив копії пристроїв та передав їх Отту.

За словами прес-секретаря, затримано також другу людину. Буссек не захотіла розкривати будь-якої інформації про його особистість. За даними ЗМІ», це зять Отта. Колишній голова департаменту BVT, з яким Отт, як стверджується, вступив у змову, зараз перебуває в Дубаї і більше не доступний місцевій судовій системі.

Отт був співробітником нині розпущеного Федерального управління захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT). Зовсім недавно він потрапив у заголовки газет у зв’язку з колишнім членом правління Wirecard Яном Марсалеком, якому він нібито допоміг створити шпигунський осередок для Росії. Повідомляється, що Отт разом з другим колишнім співробітником BVT отримав інформацію для Марсалека та Росії, спираючись на свою попередню діяльність як агент секретної служби та аташе поліції в Італії. Йшлося про журналістів, які живуть у Європі, та казахстанську опозиційну політику.

Як підтвердила прес-секретар влади Буссек, колишнього співробітника BVT зараз допитують. Поки що неясно, чи буде подано заяву про попереднє ув’язнення. На це прокуратура має 48 годин – до великодньої неділі.

Затримання Еджісто Отта за підозрою у шпигунстві викликало внутрішньополітичні хвилі. “Зелені” тепер хочуть залучити до справи Раду національної безпеки, оголосили вони у п’ятницю. NEOS вимагав провести засідання Комітету з розвідки у парламенті, яке має зосередитися на темі «російського шпигунства та політичного впливу». ÖVP наполягала на “повному роз’ясненні”. Генеральний секретар ÖVP Крістіан Штокер мав на увазі повідомлення, згідно з яким Отт у минулому називав себе активним членом SPÖ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України