Краків маніфестує на захист переслідуваних християн

Майже півмільярда християн у всьому світі страждають від переслідувань через свою віру. З тієї ж причини в середньому кожні п’ять хвилин ми втрачаємо одне людське життя. Без нашої реакції зло стане більш зухвалим. Переслідувана сьогодні Церква волає: не будьте байдужими! В іншому випадку, те, що ми сьогодні переживаємо там, на Близькому Сході, ви можете пережити завтра – там, де ви є! З цим повідомленням група маніфестантів з’явилася в суботу на площі Кракова.

Після закінчення маршу в Кракові на «захист демократії» відбулася інша маніфестація – організована організацією «Допомога Церкві в потребі». Її метою було висловити єдність з мільйонами переслідуваних християн у мусульманських країнах, які не зможуть пережити атмосферу майбутніх свят у мирі та безпеці.

Християн переслідують з релігійних мотивів, особливо на Близькому Сході та в Північній Африці. Проблема, однак, є набагато ширшою, бо аж в 116 країнах світу не поважають права на свободу віросповідання. Найбільша група, що страждає від цього, християни. Це в цілому 500 млн. переслідуваних людей, майже половина з них відчули жорстоке насильство. У середньому, кожні п’ять хвилин через віру гине один християнин.

Тільки в Пакистані щонайменше 100 тис. християн отримали погрози, що цього Різдва відбудуться терористичні напади на церкви і християнські спільноти.

 – Ця ситуація не може відбутися без відлуння, тому ми тут, щоб заохочувати всіх нас до підготовки до Різдва, а особливо при різдвяному столі, чи то як віруючі, як християни або як ті, що не поділяють християнської віри, збудити в собі добрі думки, бажання і молитву за тих, які переживають ці свята в переляку і побоюванні за своє життя. До цього закликаємо і просимо. Не будьмо байдужими до страждань майже 500 мільйонів християн по всьому світі – закликав о. Рафал Цифка, директор регіонального офісу в Кракові організації «Допомога Церкві в потребі».

Волонтери організації в суботу о 14:00 біля пам’ятника Адаму Міцкевичу на Ринковій площі Кракова, впали на коліна, склали руки за спиною – наче вони зв’язані – і схилили голови. Це був знак від імені тих, кому зв’язують руки і закривають рот, намагаючись відняти їхні права на самовизначення для себе і своєї віри. Акція відбулася з коментарями польською та англійською мовами.

Звідки це ігнорування?

Вигляд людей на колінах у позі очікування смертного вироку між туристами, що спілкувалися на площі викликав певне бентеження. Деякі люди задумувалися і по-своєму намагалися приєднатися до акції.
Інша частина, мабуть, не хотіла зрозуміти переказу і навіть не відірвалася від своєї порції сосиски і глінтвейна. Це знаменна картина, бо саме так – при нейтральній позиції ситої міжнародної думки – доходить до чергових вбивств на релігійному ґрунті.

Це також сумно, що частина перехожих, яким люди на колінах «перешкоджали» пройти, висловлювали своє обурення. Одна пані сказала, що “якщо хтось хоче вірити в такі казки, то це його справа, але це вже перебільшення”, або «перебільшують, тому що досить сказати, що вибирають Аллаха і дали б їм спокій».

Акцію «Допомога Церкві в потребі» провели після закінчення мітингу «захисників демократії». Частина демонстрантів тоді ще перебувала на площі, а люди зі плакатами перебували поряд з добровольцями. Жоден з них не приєднався до людей на колінах, що згадують про основні права людини.

Це не «казки», а драма!

Як зазначили волонтери організації «Допомога Церкві в потребі», страждання людей, змушених вести життя біженців, є неймовірними. Відсутність можливості працевлаштування – це найменше покарання за віру. Зло відбувається в Сирії, Іраку, дванадцятьох північних штатах Нігерії, Центральноафриканській Республіці, Еритреї, Сомалі та інших країнах, де сьогодні християни не можуть безпечно визнавати свою релігію. 100 тис. християн у Пакистані переживуть найближчі свята у страху і побоюванні за своє життя.

– У Пакистані християн убивають, палять живцем, як молоду християнську сім’ю в листопаді минулого року кинули в піч і спалили живцем. Жінка була на п’ятому місяці вагітності. Людям з християнських сімей фарбують чорним кольором обличчя, садять на віслюка і везуть містом, щоб принизити і висміяти християнську релігію – каже о. Рафал Цифка.

Християни є найбільш переслідуваною релігійною групою. На 100 випадків релігійних переслідувань, які відбуваються у світі, 80 з них стосується християн. – Християни на Близькому Сході кажуть: не будьте байдужими до наших страждань, бо те, що ми сьогодні переживаємо там, ви можете пережити завтра тут, де ви є – вказав священик.

Він додав, що варто про це пам’ятати, особливо в часі приготувань до свят і під час Різдва. Щоб гонитва за тим, що має бути на столі, не затьмарила той факт, що багато християн не переживуть цих свят, як ми, в мирі.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh