Авторські статтіНовини

Краків маніфестує на захист переслідуваних християн

Майже півмільярда християн у всьому світі страждають від переслідувань через свою віру. З тієї ж причини в середньому кожні п’ять хвилин ми втрачаємо одне людське життя. Без нашої реакції зло стане більш зухвалим. Переслідувана сьогодні Церква волає: не будьте байдужими! В іншому випадку, те, що ми сьогодні переживаємо там, на Близькому Сході, ви можете пережити завтра – там, де ви є! З цим повідомленням група маніфестантів з’явилася в суботу на площі Кракова.

Після закінчення маршу в Кракові на «захист демократії» відбулася інша маніфестація – організована організацією «Допомога Церкві в потребі». Її метою було висловити єдність з мільйонами переслідуваних християн у мусульманських країнах, які не зможуть пережити атмосферу майбутніх свят у мирі та безпеці.

Християн переслідують з релігійних мотивів, особливо на Близькому Сході та в Північній Африці. Проблема, однак, є набагато ширшою, бо аж в 116 країнах світу не поважають права на свободу віросповідання. Найбільша група, що страждає від цього, християни. Це в цілому 500 млн. переслідуваних людей, майже половина з них відчули жорстоке насильство. У середньому, кожні п’ять хвилин через віру гине один християнин.

Тільки в Пакистані щонайменше 100 тис. християн отримали погрози, що цього Різдва відбудуться терористичні напади на церкви і християнські спільноти.

 – Ця ситуація не може відбутися без відлуння, тому ми тут, щоб заохочувати всіх нас до підготовки до Різдва, а особливо при різдвяному столі, чи то як віруючі, як християни або як ті, що не поділяють християнської віри, збудити в собі добрі думки, бажання і молитву за тих, які переживають ці свята в переляку і побоюванні за своє життя. До цього закликаємо і просимо. Не будьмо байдужими до страждань майже 500 мільйонів християн по всьому світі – закликав о. Рафал Цифка, директор регіонального офісу в Кракові організації «Допомога Церкві в потребі».

Волонтери організації в суботу о 14:00 біля пам’ятника Адаму Міцкевичу на Ринковій площі Кракова, впали на коліна, склали руки за спиною – наче вони зв’язані – і схилили голови. Це був знак від імені тих, кому зв’язують руки і закривають рот, намагаючись відняти їхні права на самовизначення для себе і своєї віри. Акція відбулася з коментарями польською та англійською мовами.

Звідки це ігнорування?

Вигляд людей на колінах у позі очікування смертного вироку між туристами, що спілкувалися на площі викликав певне бентеження. Деякі люди задумувалися і по-своєму намагалися приєднатися до акції.
Інша частина, мабуть, не хотіла зрозуміти переказу і навіть не відірвалася від своєї порції сосиски і глінтвейна. Це знаменна картина, бо саме так – при нейтральній позиції ситої міжнародної думки – доходить до чергових вбивств на релігійному ґрунті.

Це також сумно, що частина перехожих, яким люди на колінах «перешкоджали» пройти, висловлювали своє обурення. Одна пані сказала, що “якщо хтось хоче вірити в такі казки, то це його справа, але це вже перебільшення”, або «перебільшують, тому що досить сказати, що вибирають Аллаха і дали б їм спокій».

Акцію «Допомога Церкві в потребі» провели після закінчення мітингу «захисників демократії». Частина демонстрантів тоді ще перебувала на площі, а люди зі плакатами перебували поряд з добровольцями. Жоден з них не приєднався до людей на колінах, що згадують про основні права людини.

Це не «казки», а драма!

Як зазначили волонтери організації «Допомога Церкві в потребі», страждання людей, змушених вести життя біженців, є неймовірними. Відсутність можливості працевлаштування – це найменше покарання за віру. Зло відбувається в Сирії, Іраку, дванадцятьох північних штатах Нігерії, Центральноафриканській Республіці, Еритреї, Сомалі та інших країнах, де сьогодні християни не можуть безпечно визнавати свою релігію. 100 тис. християн у Пакистані переживуть найближчі свята у страху і побоюванні за своє життя.

– У Пакистані християн убивають, палять живцем, як молоду християнську сім’ю в листопаді минулого року кинули в піч і спалили живцем. Жінка була на п’ятому місяці вагітності. Людям з християнських сімей фарбують чорним кольором обличчя, садять на віслюка і везуть містом, щоб принизити і висміяти християнську релігію – каже о. Рафал Цифка.

Християни є найбільш переслідуваною релігійною групою. На 100 випадків релігійних переслідувань, які відбуваються у світі, 80 з них стосується християн. – Християни на Близькому Сході кажуть: не будьте байдужими до наших страждань, бо те, що ми сьогодні переживаємо там, ви можете пережити завтра тут, де ви є – вказав священик.

Він додав, що варто про це пам’ятати, особливо в часі приготувань до свят і під час Різдва. Щоб гонитва за тим, що має бути на столі, не затьмарила той факт, що багато християн не переживуть цих свят, як ми, в мирі.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України