Техно

Котлован під будинок

Котлован під будинок потрібен в першу чергу для організації підвальних приміщень. Будь-які розробки землі ведуться за технологією, в них докладно описані норми і правилапроведення бетонних робіт.

котлован під будинок
котлован під будинок

Перед початком роботи, зокрема, риттям котловану під будинок, потрібно враховувати нюанс прокладки ліній сантехнічних комунікацій.

Другий крок: потрібно перед риттям котловану потурбуватися, куди ж подіти землю з котловану. Адже це буде непридатний шар землі, припустимо, для посіву, і її потрібно буде кудись вивезти. Це може бути звалище або певне місце, яке варто уточнити в міському виконкомі. Може, навіть доведеться це питання вирішувати в БТІ. Вирити та вивезти землю з котловану вам допоможе компанія Амком. На сайті компанії http://gk-am.com.ua/earthwork/kopka/ ви зможете більш детально ознайомитися з пропозицією щодо копання котлованів.

Третій крок риття котловану – це потрібно обов’язково дати розмітку вашого будинку щодо прилеглих будівель, згідно з ситуаційного плану вашого земельної ділянки. Адже якщо ви побудуєте будинок не в тому напрямку, залізете за план ділянки, не то що буде виглядати не дуже, а будуть деякі проблеми в подальшому.

Вибравши місце під майбутній будинок і знаючи, скільки вам потрібно буде місця під нього, від сусідніх будівель на своєму плані варто відзначити за допомогою тієї ж арматури для фундаменту, кути вашого котловану. Після розмітки котловану, не забудьте перевірити діагоналі отриманого на землі квадрата або прямокутника. Для цього потрібно від одного кута котловану навскоси до іншого зробити замір і таким же чином провести наступний завмер інших двох кут. Відстань має бути однакове в обох випадках, якщо немає, все стоїть виправте і ще раз виміряти кути. Рівні діагоналі котловану, запорука успішного будівництва всього будинку!

Четвертий крок: риття котловану під будинок починають з видалення рослинного шару землі вручну, так ми визначимо фронт робіт. Цей верхній шар землі по можливості, треба залишити. Надалі він ще стане в нагоді. Садівники мене зрозуміють.

Далі для риття котловану нам знадобиться спецтехніка: трактор і машина, бо вручну рити котлован – дуже трудомісткий процес. Середня вартість спецтехніки по Україні становить 400-600 гривень \год. Краще наймати велику техніку для ефективності дій. При замовленні техніки доведеться потурбуватися, на чому буде працювати техніка. Рахувати години оплати починають з моменту виїзду спец.транспорту на об’єкт, а не безпосередньо при роботі. Пишу що б для вас, це не стало сюрпризом.

Бока котловану вирівнюємо вручну за допомогою лопати і спеціально навченої людини. Вирівняти їх потрібно якомога краще – це при подальшій роботі в котловані позбавить вас від деяких проблем, таких як: встановлення фундаментних блоків якщо вони передбачаються, встановлення знімної опалубки пройде швидше і т. д.

Викопавши котлован під будинок, потрібно перевірити пористість ґрунту і розрахувати усадку ґрунту. Для цього доведеться звернутися до інженерне бюро. Можна, звичайно пористість і не вважати, просто на перед перестрахуватися. На дні котловану укласти геотекстиль, зробити кілька шарів підсипання з трамбуванням. 100% впевненості це не дасть, але всякі негативні думки віджене. Так роблять всі!

Мінімальний шар гравію або шлаку на подушку під фундамент, повинен становити не менше 40 див.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України