Авторські статтіТехно

Космічний телескоп Spitzer починає місію «На межі»

Фахівці NASA вирішили за допомогою телескопа Spitzer «розсунути» межі космічної науки і техніки. Вони назвали новий етап своїх досліджень «На межі».

«Spitzer працює далеко за межами, які булі встановлені для нього на початку місії, – сказав Майкл Вернер, вчений з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, штат Каліфорнія. – Ми ніколи не припускали, що він прослужить нам 13 років після запуску, і , що ми з допомогою Spitzer зробимо багато відкриттів в космічній науці».

NASA нещодавно повідомило, що місія космічного телескопа буде продовжено на два з половиною роки. Цей час Spitzer буде досліджувати широке коло питань в області астрономії і космології, а також планетарних тіл в нашій Сонячній системі.
Через вік телескопа місія отримала назву «На межі», а ось співробітникам NASA належить вирішити ряд технічних завдань, щоб виключити всі можливі ризики під час операції. Команда вчених вже переробляє деякі автономні системи безпеки. «Усунення всіх проблем на космічному кораблі буде викликом для наших інженерів, але вони старанно працюють, і готуються до нової місії», – сказав Марк Эффертз, головний космічний інженер Spitzer в Літтлтоні, штат Колорадо, який спорудив космічний корабель.

Spitzer, запущений в космос 25 серпня 2003 року, послідовно адаптується до науково-технічних проблем в процесі місії. Команда вчених очікує, що він продовжуватиме свою роботу під час операції «На межі», яка починається 1 жовтня 2016 року. Космічний телескоп досліджує різні об’єкти, такі як галактики в раннього Всесвіту, чорну діру в центрі Чумацького шляху і екзопланети.

Місія Spitzer буде тривати до того моменту, поки NASA не виведе на орбіту космічний телескоп Джеймса Вебба. Його планують запустити у жовтні 2018 року.
«Ми дуже раді, що Spitzer продовжує роботу в місії «На межі». Ми очікуємо нових, захоплюючих відкриттів, які будуть зроблені протягом наступних двох з половиною років», – сказала Сюзанн Додд, керівник проекту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України