Авторські статтіНовини

Австралійські вчені вивчили природу кам’яного артефакту з острова Барроу

Дослідники з Університету Західної Австралії з допомогою нових ядерних методів дізналися природу стародавнього кам’яного артефакту, знайденого на острові Барроу. Дані своєї роботи вони опублікували у виданні Journal of Archaeological Science: Reports.

Археологи поставили перед собою мету – дослідити стародавній кам’яний артефакт, а також встановити його походження і призначення. Цей предмет був знайдений у вапняковому рифі на острові Барроу біля північно-західного узбережжя штату Західна Австралія. Використавши нейтронну комп’ютерну томографію артефакту, вчені встановили його природу.

Кам’яний іартефакт був зроблений з кремнію з високим вмістом кремнезему, якого немає на острові Барроу. Це привело дослідників до висновку, що він привезений з материка найімовірніше ранніми австралійцями. Вік знахідки складає близько 40 тисяч років.

Реконструкція зображення свідчить про відсутність тріщин на поверхні впровадженого каменю, однак сланець піддався впливу погодних умов і транспортуванню, перш ніж він був вбудований в риф. Хоча острів Барроу був з’єднаний з материком сухопутнім мостом тільки до 7 тисячоліття, а потім підняття рівня моря відрізало його.

Автори відзначають, що кремній зберіг свою масу і залишився практично у незмінному стані. Це здивувало дослідників, адже при виготовленні кам’янисто дерев’яних предметів використовуються методи для зменшення перерізу сердечника всередині сировини. Але він ніколи не піддавався механічній обробці.

Вчені відзначають, що існують тільки два інших відомі вбудовані кремнієвих артефакти в Західній Австралії: один з острова Роттнест, а інший – із мису Перон. Їх дослідження може допомогти вченим дізнатися більше про ранніх австралійців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України