Авторські статтіТехно

Експерти назвали головну небезпеку колонізації Марса

Містичні таємниці космосу почали розсіюватися більше 50 років тому, коли люди почали виходити на навколоземну орбіту, однак залишилося ще безліч питань, на які поки немає відповіді.

Експерти назвали головну небезпеку колонізації Марса. Це так зване космічне божевілля, яке може стати фатальним під час довгого перельоту до абсолютної невідомості. На думку фахівця з NASA Девіда Левіна, вчені, які готують космонавтів до польотів, занадто пізно звернули увагу на спеціальну психологічну підготовку. Коли здійснювалися місії «Аполлонів» на Місяць астронавти були морально «заряджені» на перемогу, так як у той час між США і СРСР точилася безкомпромісна боротьба за освоєння космосу. Сміливість Ніла Армстронга і його команди була запеклою реакцією, яка не вимагає якоїсь корекції з боку психологом. Однак часи стали змінюватися. Після появи таких космічних станцій, як «Салют-1», «Світ» і МКС, члени експедицій місяцями жили в замкнутому просторі. Тоді-то і розкрилися серйозні проблеми.

Про це не прийнято говорити, так і дані про конфлікти членів міжнародних космічних експедицій ніколи не будуть опубліковані, але інформація просочувалася. Виявилося, що така небезпека, як космічна радіація ніщо, порівняно з космічним божевіллям. В даний час вчені розробляють нову систему психологічної підготовки для астронавтів, яким належить прийняти участь у місії на навколомісячній платформі Deep Space Gateway через чотири роки. Не так давно лабораторія Hawai’i i I Space Exploration and Analog Simulation організувала експеримент у горах на Гаваях, де астронавти провели більше року в тісному капсулі з обмеженим часом для зв’язку із зовнішнім світом. Виявилося, що конфліктів уникнути не вдалося, незважаючи на те, що у досліді брали добре треновані люди. Що ж буде з першими колоністами Марса, серед яких будуть добровольці з цивільних осіб. Поки відповіді експерти дати не можуть.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України