Авторські статтіДіаспора

Сенат Чехії підтримав директиву ЄС про заборону ряду пластикових виробів

Сенат Чехії схвалив директиву ЄС про заборону використання одноразових виробів з пластику. Сенатори включили до заборону також ватні палички на пластиковій основі, хоча уряд був проти.

Нагадаємо, директива Єврокомісії поширюється на одноразовий посуд, коктейльні трубочки, столові прилади, ватні палички на пластиковій основі, пластикові елементи кріплень повітряних куль. Крім того, буде обмежено використання одноразових пластикових пакетів та іншої пластикової тари в супермаркетах.

«В світовому океані вироби з пластику складають до 80 % усього сміття. Також заборона знизить викиди вуглекислого газу на 3,4 млн тонн. До 2030 р. він допоможе уникнути збитків довкіллю на суму до 22 млрд євро», — сказав заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Директива Єврокомісії не стосується медичних шприців.

Чеські сенатори вимагають від ЄС уточнити вимоги про обмеження використання пластикових виробів.

«Потрібно слідувати здоровому глузду. Якщо відмова від пластикового посуду вимагатиме збільшення витрат у десять разів і призведе до виробничих труднощів, то я не впевнений, що пластик слід повністю забороняти», — сказав в інтерв’ю Чеському телебаченню сенатор Мілош Выстрчил.

Сенатор Рената Хмелова припускає, що в Європі виробляється лише 19 % від загального обсягу пластикових виробів. 50 % виготовляють в Азії.

Міністерство навколишнього середовища Чехії уклало договір про добровільну відмову перших семи чеських компаній від пластикових стаканчиків і трубочок. Договір підписали такі компанії: Bageteriе Boulevard, Benzina, CrossCafe, ?esk? dr?hy, Bous & Barbies, Leo Express, UGO. Міністерство має намір звернути до таких компаній KFC, Mcdonald’s і Starbucks і закликати їх приєднатися до договору. У Чехії щорічно використовується близько 240 тис. тонн пластикових виробів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України