8 квітня 2014 року голова Житомирської облдержадміністрації свободівець Сидір Кізін, спілкуючись із журналістами, наголосив, що саме корупція та хабарництво є головними причинами економічного занепаду України. Якщо ці явища вдасться подолати, охочі займатися бізнесом забезпечать економічне зростання регіону й наповнять економіку інвестиціями – переконаний новий голова ОДА.
“Фактично державний апарат, особливо контрольні органи, перетворився на механізм визискування громадян і протидії нормальному веденню господарства, – зазначив свободівець. За його словами, він буквально вжахнувся, коли почав аналізувати роботу контрольних і правоохоронних органів у галузі екології та агропромислового комплексу. Вони створювали перешкоди для ведення бізнесу, за яких підприємці були змушені масово перераховувати кошти на рахунки спеціяльно створених так званих консалтингових компаній. Розміри цих оборотів, за словами очільника области, навіть у масштабах лише Житомирщини щомісячно сягали мільйонів гривень. Ці кошти перерозподіли в інтересах чиновників, які очолювали контрольні органи. Таким чином держава породила паралельні тіньові грошові потоки.
“Виявилося, що в області є паралельний тіньовий б’юджет, не менший за офіційний. Крім того, з’ясувалося, що у нас є підпільні мільйонери (дуже часто – у пагонах), які не займаючись жодним видом підприємницької діяльности, будують собі маєтки, купують нерухомість за кордоном. І це відбувається на Житомирщині при загальному зубожінні людей, – продовжив Сидір Кізін. – Такий підхід, звичайно, не знизу починався, а був нав’язаний згори режимом Януковича і тими, хто зараз перебуває у міжнародному розшуку за масові вбивства. По вертикалі ці гроші йшли на Житомир, далі – на Київ, після чого осідали на закордонних рахунках”.
Як наслідок цих протиправних дій – порожня державна скарбниця, стагнація економіки та перебування більшости громадян за межею бідности. Разом із тим, підприємці втратили час, енергію та, зрештою, значні суми коштів, які необхідні для поліпшення виробництва, створення більш якісної та конкурентоспроможної продукції, а також надання послуг людям за нижчою ціною.
“Якщо ми позбудемося цих адміністративних бар’єрів, то громадяни, охочі займатися бізнесом, забезпечать економічне зростання регіону, наповнюючи економіку інвестиціями. В результаті ми отримаємо сучасну економіку”, – резюмував свободівець Сидір Кізін.