Авторські статті

Закон про амністію дозволить відновити справедливість

Голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін переконаний, що ухвалення парламентом закону про амністію в 2014 році дозволить відновити справедливість щодо осіб, засуджених за надуманими обставинами.
Про це він сказав сьогодні на брифінгу.
Кожем’якін зазначив, що цей закон дозволить відновити справедливість щодо осіб, засуджених за надуманими обставинами чи за незначні правопорушення.
За його словами, за останні три роки до Комітету надійшло 16 тисяч звернень від батьків, родичів 18-19-річних дітей, яких засудили на три-чотири роки за крадіжку пляшки пива чи відра картоплі, “водночас ті злочинці, які крали мільйони, залишались на волі, бо мали гроші, щоб відкупитись від правоохоронних органів та від суддів”.
Андрій Кожем’якін нагадав, що попередня влада майже чотири роки не ухвалювала закон про амністію.
Він зазначив, що згідно зі статтею 4 закону, амністія не застосовуватиметься щодо громадяни, засуджених за насильство, вбивства, катування, а також щодо осіб, які скоїли повторні злочини чи злочини проти безпеки держави.
Голова комітету також привітав ухвалення парламентом змін до Кримінально-виконавчого кодексу щодо адаптації правового статусу засуджених до європейських стандартів.
Андрій Кожем’якін нагадав, що зазначений законопроект був розроблений за дорученням лідера партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.
Він підкреслив, що даний закон наблизить умови перебування в’язнів до європейських стандартів, зокрема, врегульовує питання надання медичної допомоги, харчування, користування мобільними телефонами тощо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України