Новини з Австрії

Через пандемію коронавіруса очікувана тривалість життя в Європейському союзі у більшості країн знизилася

Пандемія коронавіруса також вплине на тривалість життя. Як оголосив Євростат, в 2020 році в Європейському союзі вона впала вперше з 1960-х років. Зокрема в Австрії вона впала на 0,7 року в порівнянні з 2019 роком (з 82,0 до 81,3 року).

Найбільше зниження було зареєстровано в Іспанії (-1,6 року), за нею йдуть Болгарія (-1,5), а також Литва, Польща та Румунія (обидві -1,4). Але також в Бельгії та Італії (-1,2 кожна), Чехії та Словенії (-1,0 кожна), Люксембурзі та Словаччини (-0,9 кожна), Португалії, Хорватії, Угорщини та Швеції (-0,8 кожна) середня тривалість життя знизилася, ніж в Австрії. Франція і Нідерланди знаходяться на одному рівні з Австрією (обидва -0,7). У той час вона в Греції (-0,5), Естонії (-0,4), Мальті (-0,3) і Германіb (-0,2) знизилася менше.

Очікувана тривалість життя не змінилася на Кіпрі і в Латвії (обидва 0,0). У минулому році тільки Данії та Фінляндії вдалося збільшити тривалість життя (+0,1 кожна). Існують також серйозні відмінності між країнами, що не входять в ЄС. Ліхтенштейн (-2,4) і Швейцарія (-0,8) зафіксували зниження в порівнянні з рівнем Австрії. Норвегія ж показала зростання (+0,3).

У більшості країн ЄС зниження очікуваної тривалості життя торкнулося чоловіків трохи більше, ніж жінок. В Австрії статистика показує скорочення середньої тривалості життя чоловіків з 79,7 років в 2019 році до 78,9 років. Найбільше скорочення життя серед чоловіків зареєстрували в Болгарії (-1,7 року), за нею йдуть Латвія і Польща (обидві -1,5 року), а також Іспанія і Румунія (обидві -1,4 року).

Вірус став причиною особливо великого числа смертей в другій хвилі пандемії восени

Австрія порівняно легко пережила першу хвилю навесні. Однак восени число інфекцій, а потім і смертність різко зросла. В кінці року Статистичне управління Австрії зареєструвало більше смертей, ніж з 1983 року. З 90 517 смертей в 2020 році сім відсотків були викликані вірусом корони. Статистична тривалість життя впала на добрі шість місяців. Це більше, ніж будь-коли з моменту початку записів в 1951 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України