Через пандемію коронавіруса очікувана тривалість життя в Європейському союзі у більшості країн знизилася

Пандемія коронавіруса також вплине на тривалість життя. Як оголосив Євростат, в 2020 році в Європейському союзі вона впала вперше з 1960-х років. Зокрема в Австрії вона впала на 0,7 року в порівнянні з 2019 роком (з 82,0 до 81,3 року).

Найбільше зниження було зареєстровано в Іспанії (-1,6 року), за нею йдуть Болгарія (-1,5), а також Литва, Польща та Румунія (обидві -1,4). Але також в Бельгії та Італії (-1,2 кожна), Чехії та Словенії (-1,0 кожна), Люксембурзі та Словаччини (-0,9 кожна), Португалії, Хорватії, Угорщини та Швеції (-0,8 кожна) середня тривалість життя знизилася, ніж в Австрії. Франція і Нідерланди знаходяться на одному рівні з Австрією (обидва -0,7). У той час вона в Греції (-0,5), Естонії (-0,4), Мальті (-0,3) і Германіb (-0,2) знизилася менше.

Очікувана тривалість життя не змінилася на Кіпрі і в Латвії (обидва 0,0). У минулому році тільки Данії та Фінляндії вдалося збільшити тривалість життя (+0,1 кожна). Існують також серйозні відмінності між країнами, що не входять в ЄС. Ліхтенштейн (-2,4) і Швейцарія (-0,8) зафіксували зниження в порівнянні з рівнем Австрії. Норвегія ж показала зростання (+0,3).

У більшості країн ЄС зниження очікуваної тривалості життя торкнулося чоловіків трохи більше, ніж жінок. В Австрії статистика показує скорочення середньої тривалості життя чоловіків з 79,7 років в 2019 році до 78,9 років. Найбільше скорочення життя серед чоловіків зареєстрували в Болгарії (-1,7 року), за нею йдуть Латвія і Польща (обидві -1,5 року), а також Іспанія і Румунія (обидві -1,4 року).

Вірус став причиною особливо великого числа смертей в другій хвилі пандемії восени

Австрія порівняно легко пережила першу хвилю навесні. Однак восени число інфекцій, а потім і смертність різко зросла. В кінці року Статистичне управління Австрії зареєструвало більше смертей, ніж з 1983 року. З 90 517 смертей в 2020 році сім відсотків були викликані вірусом корони. Статистична тривалість життя впала на добрі шість місяців. Це більше, ніж будь-коли з моменту початку записів в 1951 році.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh