Комарі і ґедзі незабаром стануть нестрашні для людини: знайдено новий спосіб їх знищення

Людина з чорно-білими смугами не приваблива для комарів. Такі результати дослідження міжнародної групи вчених.

Група вчених зі Швеції та Угорщини довгі роки вивчали причини привабливості людини для комарів і гедзів. Результати показали, що, покривши себе чорно-білими смугами, можна уникнути атаки даних комах. Саме таке забарвлення використовується жителями Африки, які найбільше страждають від їх нападу. Результатами дослідження фахівці поділилися в спеціалізованому науковому журналі ” Royal Society Open Science.

Відомо, що в ході експерименту дослідники виставили на відкрите повітря три манекена. В одного був бежевий окрас, в іншого — темно-коричневий, а третій манекен покрили коричневим кольором з білими смугами. На пластикові тіла також налили куля спеціального клею. У підсумку манекен темного кольору приманював в 10 разів більше комарів і ґедзів, ніж смугастий. Що стосується бєжевого, то він залучив у два рази більше комах, ніж розсмугований зразок.

Фахівці також вивчили, залежить привабливість цих фігур для гедзів і оводів від того, лежали або й стояли. З’ясувалося, що самці сідали виключно на лежати фігури, а самки воліли стояти.

Раніше вчені виявили, що деякі хімічні сполуки, які виділяє паразит Xenorhabdus, що мешкає в шлунку черв’яків-нематод, що відлякують комарів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh