Авторські статті

Командування Повітряних сил показало відео, якими ракетами українські пілоти відправили плавзасоби “Мінськ” та “Ростов-на-Дону” услід за “Москвою”

Британські та Французькі ЗМІ цікавляться, яким саме типом крилатих ракет українські пілоти відправили плавзасоби “Мінськ” та “Ростов-на-Дону” услід за “Москвою”.

Про це повідомив офіційний Телеграм-канал командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Миколи Олещука :

Цілком логічно, адже кращої реклами для національного виробника озброєння і не придумаєш. Доповідаю! – наголосив Генерал.

В авіації Повітряних Сил є два типи крилатих ракет, надані партнерами для боротьби з окупантом.

Британські “Storm Shadow” ми підвішуємо під ліве крило Су-24М, французькі “Scalp” – під праве)) Обидві ракети чудово працюють, без шансів для окупанта!

Під крилами наших бомбардувальників знайдеться місце і для німецької “Taurus”. Тоді “гру в міста” можна буде продовжити ще ефективніше. У черговий раз дякую нашим західним партнерам за озброєння і техніку, яка допомагає знищувати агресора та звільняти українську землю! – продовжив Генерал.

Storm Shadow: характеристики стелс-ракети та на яку кількість можливо розраховувати Україні

Призначення Storm Shadow

Storm Shadow була створена на базі ракети Apach французької компанії MBDA в середині 90-х років і була введена в експлуатацію в 2003 році у Великій Британії та Франції. Ця ракета призначена для озброєння тактичних винищувачів, таких як Tornado, Rafale, Mirage 2000 та Eurofighter, а не бомбардувальників.

Однією з головних переваг ракети Storm Shadow є можливість використання на різних типах літаків тактичної авіації, що забезпечує значну кількість носіїв для цієї ракети. Однак, через це обмеження на вагу ракети становить 1300 кг, а її дальність в оригінальній версії складає до 560 км.

Незважаючи на ці обмеження, Storm Shadow є чудовим засобом для удару по найважливіших об’єктах противника, зокрема командних пунктах, авіабазах, складах палива та боєприпасів, базах зберігання техніки, кораблях та інших об’єктах.

Проте, варто зазначити, що ціна за одну ракету Storm Shadow може досягати від 1,35 до понад 2 млн євро. У 2011 році вартість ракети становила 850 тисяч євро, орієнтовний цінник на експорт для Єгипту у 2021 році був оцінений у 1,35 млн євро, а зараз британська преса повідомляє про ціну в 2 млн фунтів стерлінгів (2,3 млн євро) за одиницю. Тому використання Storm Shadow має бути виправданим з урахуванням її вартості, і військові мають обирати об’єкти для удару з урахуванням цього фактору.

Storm Shadow (MBDA)
Storm Shadow (MBDA)

 

Нагадаємо: Керовані авіабомби JDAM-ER адаптували дял українських МіГ-29. Фото

Крилату ракету типу SCALP-EG можна назвати французькою “сестрою” британської ракети Storm Shadow

Тим більш, що обидві КР були створені на базі одного проекту та мають візуальну подібність.

У випадку зі французькою SCALP-EG додамо, що там вказується зокрема дальність польоту “орієнтовно в 250 км”, і також заявляється можливість спорядження або бетонобійною проникаючою частиною BROACH, або ж касетною БЧ для ураження аеродром або ж інших військових об’єктів ворога з великою площею.

У відкритих джерелах є згадки, що французькі ВПС використовували свої крилаті ракети SCALP-EG під час операції проти режиму Муамара Каддафі у 2011 році в Лівії (було використано не менше 15 ракет), для ударів по ІДІЛ в 2015 році та для ударів по об’єктам хімічної програми режиму Башара Асада в Сирії у 2018 році. Один із епізодів використання SCALP-EG ми можемо побачити на відео нижче.

На цьому тлі закономірно виникає питання, а як можна буде адаптувати французькі ракети SCALP-EG, скажімо, під наші літаки типу Су-24М. Тут ми можемо побудувати припущення, що для цього використовуватимуться рівно ті самі конструктивні рішення, які були використані для адаптації під наші Су-24М британських Storm Shadow.

За даними одного із OSINT-аналітиків, для підвіски ракет Storm Shadow під наші СУ-24М як така собі “вставка” використовуються пілони від списаних ударних літаків Tornado.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України