Життя

Кожен сумує по-своєму, так що перестаньте засуджувати чуже горе

Нам усім доводиться мати справу з руйнівними наслідками крихкості людського життя. Ми всі програємо, ми всі сумуємо. У всіх нас є історії, які ми не розповідаємо.

Немає двох людей, які переживали б горе однаково. І немає жодного правильного способу зробити це.

Бачачи, що хтось переживає втрату, часом ви починаєте співпереживати йому, бо знаєте, як це – опинитися в такій ситуації. Часом, коли біль будь-якої людини нагадує про ваш власний, ви намагаєтеся запропонувати допомогу. Але іноді ви сердитесь і думаєте: «Я теж пізнав втрату, але не можна так побиватися».

Ви праві, ви дійсно вели себе інакше.

Але це не означає, що хтось інший не має права реагувати так, як вважає за потрібне.

Деякі люди сумують непомітно від інших. Вони заливаються сльозами в своїх машинах після роботи. Всього лише через кілька хвилин після того, як посміхалися колегам і бажали їм веселого вечора.

Деякі люди сумують відкрито. Вони пишуть листи новим власникам свого старого сімейного будинку. Вони діляться фотографіями своїх близьких в інтернеті. Вони спілкуються зі своїми братами і сестрами, друзями, групою підтримки.

Деякі люди сумують голосно. Вони озвучують свою біль і висловлюють свої емоції. Вони випускають назовні все накопичену напругу, всю лють, всі своє почуття спустошення від того, що ніколи більше не побачать людину, яку люблять більше за життя.

Деякі люди сумують продуктивно. Вони будують плани, влаштовують заходи, роблять пожертвування в благодійні організації. Вони намагаються не допустити того, щоб їх втрата стала кінцем їх життя.

Коли ці люди перетинаються, відбувається одне з двох: або вони з співчуттям ставляться до тієї людини, яка переживає подібну втрату в життя, пізнаючи в їх скорботи самого себе, або поглядають на нього з осудом. Вони критикують його, кажучи, що треба давати волю своїм емоціям, тужити тихо, голосно скиглити, продовжувати пам ” ятати своєї коханої людини… І це неправильно.

До того, як ви горюете, немає нічого поганого.

Просто це шлях не для всіх.

Пам ” ятайте про це, коли ви робите вигляд, що повністю контролюєте ситуацію і що у вас є додаткове джерело живлення, який допомагає витримувати до кінця робочого дня. Всі інші люди, що потрапили в схожу ситуацію, зовсім не обов’язково повинні вести себе подібним чином.

Пам ” ятайте про це, коли вам здається, що людина, яка не розповідає всім про свою втрату, зовсім не переживає всередині себе-за неї. Пам ” ятайте про це, коли вам здається, що людина, яка проводити збір коштів в пам’ять про одного з близьких людей, просто «не може відпустити».

Кожна людина звикає до почуття втрати по-своєму.

Кожен сам визначає, що йому допомагає, а що ні, і як краще всього зцілитися і продовжувати жити своїм життям.

У деяких цей процес займає більше часу, ніж у інших.

Деяким людям може знадобитися додаткова підтримка з боку.

Іншим необхідна тиша або час.

Немає правильного способу оплакувати втрату когось або чогось, що мало для вас більше значення, ніж саме життя. Але зате неправильно засуджувати когось іншого за те, як він переживає, для того, щоб змусити його відчувати себе ще гірше, ніж зараз.

Будь ласка, пам ” ятайте, нам всім доводитися шукати спосіб рухатися вперед після пережитих втрат. Нам усім доводиться мати справу з руйнівними наслідками крихкості людського життя.

Ми все програємо, ми всі сумуємо.

У всіх нас є історії, які ми не розповідаємо.

Пам “ятайте про це і знайте, що вболівати – означає шанувати, пам” ятати, звільнятися і рухатися далі. Як би довго це не тривало, і яким би чином не відбувалося.

У кожного з нас власний досвід, і ми не маємо право вирішувати, як іншим людям вести себе у важких життєвих ситуаціях.

Наша справа лише слухати, зберігати їх особистий простір, не переходити за кордони, дозволяти їм знаходити свою дорогу. А коли настане наш день скорботи, знайти у собі сили так само відшукати свій шлях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України