Крім того, 70 відсотків австрійців бачать тісний зв’язок між членством в партії і ймовірністю отримання роботи.
Кожен третій австрієць вважає підкуп «іноді або завжди прийнятним. Це випливає з доповіді, опублікованого Агентством з основних прав Європейського Союзу (FRA) в середу. Це стало середнім показником по ЄС. Максимальна кількість прихильників вирішенню проблем хабаром було в Словаччині (61%), а мінімальне у Португалії (15%).
Десять відсотків австрійців, більше ніж у будь якій іншій країні ЄС, боятися стати «жертвами політичного залякування партіями або організаціями під час виборчої кампанії». Болгарія і Румунія ділять друге місце з вісьмома відсотками кожен. Найнижчі значення знаходяться в Естонії і на Кіпрі — по одному відсотку. Середній показник по ЄС становить п’ять відсотків.
Австрія також приблизно на десять відсоткових пунктів вище середнього по ЄС, у відношенні до тези, що «люди в цій країні з більшою ймовірністю будуть найняті або підвищені в посаді, якщо вони належать до правлячої партії». Більше двох третин (71%) австрійців бачать тісний зв’язок між членством в партії і частотою пропозицій роботи. Греція на першому місці з 92 відсотками, Данія та Нідерланди знаходяться внизу з 18 відсотками кожен.
Більшість (60 відсотків) австрійців вважають, що всі громадяни країни користуються однаковими правами людини. Середній показник по ЄС тут становить 52 відсотки, у Нідерландах трохи менше 80 відсотків, а на Кіпрі — всього дванадцять відсотків. У тієї ж годину більше двох третина австрійців, що на 13 процентних пунктів більше, ніж у середньому по ЄС, вважають, що проблем з порушеннями прав людини в їхній країні немає. Ця цифра лише на шість процентних пунктів вище в Данії та Люксембурзі, знову ж найнижча на Кіпрі — 13 відсотків.
«Викликає тривогу те, що багато молоді європейці або ті, хто намагається звести кінці з кінцями, відчувають, що права людини до них не належать», — сказав директор, що базується у Відні організації Майкл Про О’флаерті. Число людей, розчарованих корупцією і тим, як працює наше демократичне суспільство, має, на його думку, спонукати країни ЄС прийняти зажоди. «Ми всі зобов’язані забезпечити те, щоб права людини стали відчутними».
Дослідження було проведено у всіх 27 країнах ЄС, а також у Великобританії та Північної Македонії в період з січня по жовтень 2019 року. Приблизно 35 000 респондентів були старше 16 років і жили в країні як мінімум вже за рік до репрезентативного опитування. Дані були зібрані в комбінації особистих і онлайн-опитувань.
За матеріалами:https://kurier.at/
Фото: APA/dpa центральний образ/Arno Burgi / Arno Burgi