Новини з Австрії

Канцлер Австрії: Туреччина не повинна використовувати нелегальних мігрантів біля воріт Європи, щоб чинити тиск на ЄС

Після того, як Себастьян Курц заявив у неділю в інтерв’ю грецькій газеті «Kathimerini», що Туреччина не повинна використовувати нелегальних мігрантів біля воріт Європи, щоб чинити тиск на ЄС і шантажувати його, відповідь з Туреччини не змусила себе довго чекати. У понеділок офіційний представник МЗС Хамі Аксой виступив із заявою у відповідь і розкритикував Австрію за порушення «загальних цінностей ЄС і людства». Канцлеру Курцу рекомендується уважно прочитати заяву Комісара з прав людини Ради Європи».

Обурення Туреччині почалося після короткого інтерв’ю з «Катімеріні» в неділю. У ньому канцлер високо оцінив зусилля Греції за підтримки Австрії щодо захисту зовнішніх кордонів ЄС. «Ми не можемо дозволити Туреччині шантажувати нас! Ми не можемо дозволити Туреччині використовувати мігрантів, щоб шантажувати нас, як неодноразово намагалися. … Я дуже радій бачити, що ЄС допомагає Греції захищати свої кордони», — сказав керівник ÖVP на англомовному порталі газети.

Хамі Аксой, представник МЗС Туреччини, відреагував у понеділок критикою цих заяв і позиції Австрії. «Ця країна, яка в першу чергу закриває свої кордони для осіб, які шукають притулку, і навіть пропонує побудувати стіну на кордоні, порушує загальні цінності ЄС і людства, основні договори з прав людини і Женевську конвенцію 1951 року», — сказав Аксой. За словами Аксоя, Frontex зобов’язана забезпечувати дотримання угод і законів ЄС, пропонувати особам, які шукають притулку, які досягають меж сил, захищати, не відштовхувати їх назад і не піддавати такому, що принижує гідність, поводженню з прохачами притулку.

В полеміку включився і міністр закордонних справ Австрії Шалленберг. «Австрія, безумовно, не потребує будь-яких інструкціях, що стосуються захисту прав людини та повної поваги до основних прав і свобод. Всі люди в Австрії користуються міжнародною гарантією захисту прав людини без обмежень», — сказав міністр закордонних справ.

Фото: Symbolbild © APA — Austria Presse Agentur

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України