Авторські статтіНовини

Клітини вагітних допоможуть у лікуванні остеопорозу

Клітини вагітних жінок, якщо їх ввести людям похилого віку, здатні зміцнити кістки і врятувати від остеопорозу. Цією роботою займалися наукові співробітники Університетського коледжу Лондона і Госпіталю Грейт Ормонд Стріт.

Детально з роботою фахівців можна ознайомитися на сторінках видання The Daily Mail. Розглядаються стовбурові клітини, які містяться в анатомічній рідини, що захищає плід. Введення таких клітин в організм лабораторним мишам, які страждають від остеопорозу, знижувало у гризунів ризики переломів внаслідок стоншування кісток, показник склав 80%.

Дані відкриття учених може допомогти запобігти смерть дітей від різних генетичних захворювань, зокрема, недосконалий остеогеноз. Фахівці заявляють, що стовбурові клітини благотворно вплинули на кісткову структуру у мишей. Це призвело до зменшення кількості переломів.

Клітини остеобласті виробляють нову кісткову тканину, проте з віком їх активність падає і темпи оновлення кісткової тканини знижуються. Клітини вагітних жінок можуть вирішити дану проблему, стимулюючи виробництво нової тканини. Клінічні випробування на людях ще не проводилися, але вчені сподіваються, що це станеться вже найближчим часом.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України