Авторські статтіТехно

Китаєць продемонстрував забрудненість повітря у Пекіні

Густий туман є звичним явищем у Китаї. Однак ніякі статистичні дані не здатні проілюструвати його шкоду так, як це зміг зробити один городянин: йому вдалося зліпити з туману цеглу.

Житель китайського міста Шеньчжень (Shenzhen), який багато часу проводив в Пекіні, два роки тому задумався про візуалізацію проблеми забрудненого повітря. На цю ідею його наштовхнули дані, які публікують вчені. За стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість мікрограмів зважених частинок розміром до 2,5 мікрон (PM2,5) у повітрі не повиненна перевищувати 25 мікрограмів на кубометр. У Повітря ці показники нерідко вимірюються тризначними числами — зокрема, днями було зафіксовано вміст у повітрі 391 мкг частинок.

Така ситуація характерна не тільки для столиці, але і для багатьох великих міст країни. Згідно з проведення досліджень, тривалість життя на півночі Китаю на 5,5 років нижча, ніж на півдні. Причиною названо легеневі захворювання.

У Повітря, де безпечні для здоров’я норми перевищені у багато разів, люди дихають шкідливими речовинами щодня протягом багатьох років. Молодий чоловік вирішив наочно показати людям, що саме надходить в їх організм з атмосфери.

Протягом ста днів за допомогою промислового пилососа він збирав частинки в найбільш відвідуваних місцях китайської столиці. Працюючи без підзарядки чотири дні, апарат за цей термін витягував з повітря стільки ж шкідливих домішок, скільки щодня осідає в легенях 62 жителів Пекіна. По закінченні експерименту було отримано значний обсяг пилу, який потім був спресований у цеглу — досить міцну, щоб що-небудь побудувати з неї.

Своєю акцією молодий чоловік, який називає себе Brother Nut, має намір привернути увагу до екології. «Наші міста забруднені, а ми продовжуємо виснажувати ресурси планети. Одного разу ми самі перетворимося в пил», — говорить він. Розуміючи, що без зусиль з боку уряду (зокрема, закриття шкідливих промислових виробництв та обмеження кількості транспорту) проблему не вирішити, Brother Nut пропонує подивитися на ситуацію по-новому: отримані таким чином цегли можна використовувати в будівництві.

Джерело: nat-geo.ru

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.