До нас летить комета з двома хвостами

Жителі північної півкулі зможуть побачити небесну гостю неозброєним оком. Комета Каталіна ( C/2013 US10) відкрита в жовтні 2013 року. З моменту відкриття комета більшу частину часу провела у південних небесних широтах.

Тримаючи свій шлях по сузір ‘ ях Тукана і Павича, Центавра і Вовка небесна гостя одночасно наближалася до Сонця і до Землі. Зараз комета пройшла перигелій — найближчу точку зближення з Сонцем, в результаті чого через руйнування ядра хвіст її ставши довгим і її можна добре спостерІгати із Землі. 17 грудня 2015 вона перетинає небесний екватор і переходить з південної небесної півкулі в північну.

Розміри комети — в будь-якому поперечнику не перевищують 20 кілометрів. Склад — стандартний для комет: лід, газ, пил і пухка гірська порода. Причому, хвіст комети Каталіна — роздвоєний. Причина в різному складі хвостів: один — газовий, інший — пиловий. У перші кілька тижнів після проходження перигелію хвости будуть видні найкраще.

Примітно, що відразу після настання Нового року, 1 січня, кращим часом для спостереження комети буде перша година ночі. Вона буде знаходитися недалеко від сузір’я Великої ведмедиці.

А 12 січня 2016 комета підійде максимально близько до Землі — на відстані 107,6 мільйона кілометрів і небесне тіло з довгим роздвоєним хвостом буде видно неозброєним оком.

Після зустрічі з Сонцем Каталіна покине планетну систему назавжди, відправившись в міжзоряне плавання.

Джерело

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh