До нас летить комета з двома хвостами

Жителі північної півкулі зможуть побачити небесну гостю неозброєним оком. Комета Каталіна ( C/2013 US10) відкрита в жовтні 2013 року. З моменту відкриття комета більшу частину часу провела у південних небесних широтах.

Тримаючи свій шлях по сузір ‘ ях Тукана і Павича, Центавра і Вовка небесна гостя одночасно наближалася до Сонця і до Землі. Зараз комета пройшла перигелій — найближчу точку зближення з Сонцем, в результаті чого через руйнування ядра хвіст її ставши довгим і її можна добре спостерІгати із Землі. 17 грудня 2015 вона перетинає небесний екватор і переходить з південної небесної півкулі в північну.

Розміри комети — в будь-якому поперечнику не перевищують 20 кілометрів. Склад — стандартний для комет: лід, газ, пил і пухка гірська порода. Причому, хвіст комети Каталіна — роздвоєний. Причина в різному складі хвостів: один — газовий, інший — пиловий. У перші кілька тижнів після проходження перигелію хвости будуть видні найкраще.

Примітно, що відразу після настання Нового року, 1 січня, кращим часом для спостереження комети буде перша година ночі. Вона буде знаходитися недалеко від сузір’я Великої ведмедиці.

А 12 січня 2016 комета підійде максимально близько до Землі — на відстані 107,6 мільйона кілометрів і небесне тіло з довгим роздвоєним хвостом буде видно неозброєним оком.

Після зустрічі з Сонцем Каталіна покине планетну систему назавжди, відправившись в міжзоряне плавання.

Джерело

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Найкращі варіанти для відпочинку в Грузії з дітьми

Що найперше приваблює в Грузії, то це давність її історії. Цій кавказькій країні більш як ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh