Авторські статтіНовини

Китайська «Перлина пустелі» зникає з лиця Землі

За останніми даними, одне з найбільших озер на території Китаю – Хунцзяньнао, що іменується також «Перлиною пустелі» поступово зникає з лиця Землі. Екологи з усього світу не перший день б’ють тривогу про пересихання цієї водної артерії.

Згідно з підрахунками фахівців, за останні 47 років площа озера Хунцзяньнао зменшилася більше, ніж на 50%. Процес висушування важливого водного ресурсу пояснюється його невдалоюлокацією, оскільки воно розкинулося на території перетину кордонів між провінцією Шеньсі і автономним регіоном Внутрішня Монголія. У цій частині Піднебесної відзначено досить високий відсоток виробничої діяльності людини, яка, в свою чергу, вкрай негативно позначається на стані флори, фауни і всієї екології.

Проте представники місцевої влади не мають намір покращувати екологічну ситуацію і врятувати озеро Хунцзяньнао від повного зникнення.

В даний час площа водної артерії дорівнює 32,8 квадратних кілометри, при цьому в ході обміління 17 популяцій риб, які проживали в озері, загинули. Зараз вчені-екологи з усього світу намагаються врятувати водоймище, а також риб, тварин і птахів, що залежать від нього.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України