Грузинська православна церква про майбутній візит Папи Франциска

Під час свого апостольського візиту до Грузії Папа Франциск зустрінеться в Тбілісі з предстоятелем Грузинської православної церкви католикосом-патріархом Ілією II і духовенством цієї древньої Церкви, а також відвідає найважливіший духовний центр – Патріарший собор Светіцховелі у Мцхеті. Напередодні цієї події ми зустрілися з єромонахом Михаїлом, співробітником прес-центру Грузинського православного патріархату в Тбілісі, і запитали його про очікування Грузинської православної церкви у зв’язку з майбутнім візитом Святішого Отця в цю кавказьку країну.

«Ми сподіваємося і віримо, що такі візити і зустріч предстоятелів двох старовинних церков завжди закінчуються добром. Те, що зараз наша православна церква очікує від цього візиту, можна в двох словах визначити так: як відомо, в якийсь момент історії Римо Католицька Церква і православні церкви стали церквами, які вже не мають спільного молитовно-євхаристійного спілкування, котре існувало до XI століття і з Грузинською Церквою до XII століття. Після цього між нами почалися внутрішньо-ісповідувальні відмінності, і у нас є свій патріарх, а у католиків – свій, інші переконання … Однак ці відмінності не повинні стати приводом до якихось, наприклад, радикальних відносин між віруючими. Я думаю, що ця зустріч врегулює такі питання. Все-таки люди наочно бачать в цьому, що ми не ставимося один до одного з ворожнечею, як ставляться інші віруючі, які не розуміють трагедії схизми і складності возз’єднання. Тому ми очікуємо, що це стане кроком в майбутнє … Коли ми молимо в храмі першу єктенію, ми завжди молимося «про мир у всьому світі, про добробут святих Божих Церков і з’єднання всіх ». Наша молитва завжди про те, щоб коли-небудь настав час, коли проблеми, які є між нами, будуть врегульовані і щоб коли-небудь – за Божим благоволінням – ми стали воєдино, цілком у Христі. Тому це все-таки певний крок для зближення і для врегулювання подекуди прихованих радикальних імпульсів, які присутні в деяких віруючих. На це ми дуже сподіваємося і цього ми можемо очікувати ».

Отче, і Грузинська православна церква, і Католицька Церква бачать перед собою потреби безлічі знедолених людей. Перед лицем цих проблем сучасного суспільства де можна відшукати точки дотику між нашими Церквами в реалізації нашого покликання до милосердя?

“Ми віримо, продовжив єромонах Михаїл, – що проблеми, які є всередині Церкви між католиками і православними, – це наша біль і наші проблеми. А потреба бідних людей – проблеми іншого характеру, і вони загальні для всіх віруючих. Ми завжди повинні і можемо робити добро усіма силами, незважаючи на відмінності віросповідання, а ті питання, які відносяться безпосередньо до релігії і богослов’я, ми врегулюємо на спеціальних богословських зустрічах між нами.

Добро – це наша спільна справа: ми завжди повинні творити добро “.

Джерело: Радіо Ватикану

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh