Китай запустив космічний корабель “Шеньчжоу-11”

Сьогодні Китай успішно запустив свою першу місію космічного польоту людини за більш ніж три роки. Космічний апарат “Шеньчжоу-11” відправили на орбіту з двома астронавтами, які будуть стикатися з новим простором лабораторного модуля.

Космічний корабель Long March 2F відірвався від Цзюцюань в 7:30 ранку за пекінським часом і вивів космічний корабель “Шеньчжоу-11” на орбіту. Космічний апарат відділився від верхнього щабля ракети і розгорнув свої сонячні панелі трохи більше, ніж через 10 хвилин після старту.

На борту “Шеньчжоу-11” знаходяться космонавти Цзин Хэйпенг і Чен Донг, склад екіпажу оголосили менш ніж за 24 години до старту. Цзин є ветераном, так як він перебував на “Шеньчжоу-7” в 2008 році і “Шеньчжоу-9” у 2012 році, в той час як Чен робить свій перший космічний політ.

“Шеньчжоу-11” стикуватиметься з модулем “Тяньгун-2” 18 жовтня. Цей модуль, запущений 15 вересня, візьме екіпаж на цілих 30 днів, у два рази довше існуючого китайського рекорду тривалості космічного польоту, встановлений місією “Шеньчжоу-10” в червні 2013 року. Ця місія була також останнім китайським польотом людини в космос до місії “Шеньчжоу-11”.

Протягом 30-денної місії, Цзин і Чен проведуть ряд медичних і космічних наукових експериментів, а також протестують різні системи на модулі “Тяньгун-2”. Вони також будуть брати участь у суспільній просвітницькій діяльності, в тому числі, виступати в якості «спеціальних кореспондентів» для керованої державою служби новин Сіньхуа.

Місія є частиною китайських зусиль по розробці постійної космічної станції. Китайські чиновники вказали, що вони очікують, що ця станція, що складається з декількох модулів, але менша, ніж Міжнародна космічна станція, буде завершена на початку 2020-х років.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Максвелл

    Молодці китайці!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh