Авторські статтіТехно

Китай запустив космічний корабель “Шеньчжоу-11”

Сьогодні Китай успішно запустив свою першу місію космічного польоту людини за більш ніж три роки. Космічний апарат “Шеньчжоу-11” відправили на орбіту з двома астронавтами, які будуть стикатися з новим простором лабораторного модуля.

Космічний корабель Long March 2F відірвався від Цзюцюань в 7:30 ранку за пекінським часом і вивів космічний корабель “Шеньчжоу-11” на орбіту. Космічний апарат відділився від верхнього щабля ракети і розгорнув свої сонячні панелі трохи більше, ніж через 10 хвилин після старту.

На борту “Шеньчжоу-11” знаходяться космонавти Цзин Хэйпенг і Чен Донг, склад екіпажу оголосили менш ніж за 24 години до старту. Цзин є ветераном, так як він перебував на “Шеньчжоу-7” в 2008 році і “Шеньчжоу-9” у 2012 році, в той час як Чен робить свій перший космічний політ.

“Шеньчжоу-11” стикуватиметься з модулем “Тяньгун-2” 18 жовтня. Цей модуль, запущений 15 вересня, візьме екіпаж на цілих 30 днів, у два рази довше існуючого китайського рекорду тривалості космічного польоту, встановлений місією “Шеньчжоу-10” в червні 2013 року. Ця місія була також останнім китайським польотом людини в космос до місії “Шеньчжоу-11”.

Протягом 30-денної місії, Цзин і Чен проведуть ряд медичних і космічних наукових експериментів, а також протестують різні системи на модулі “Тяньгун-2”. Вони також будуть брати участь у суспільній просвітницькій діяльності, в тому числі, виступати в якості «спеціальних кореспондентів» для керованої державою служби новин Сіньхуа.

Місія є частиною китайських зусиль по розробці постійної космічної станції. Китайські чиновники вказали, що вони очікують, що ця станція, що складається з декількох модулів, але менша, ніж Міжнародна космічна станція, буде завершена на початку 2020-х років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України