До такого висновку прийшли фахівці Оксфордської школи Мартіна. Дослідження показало, що заміна м яса і, в особливості, яловичини в їжі принесуть величезну користь не тільки здоров’ю людей, але і всьому навколишньому середовищу.
Вчені проводили свою роботу на замовлення Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Її підсумки продемонстрували, що, якщо припинити споживання яловичини і перейти до альтернативних білків, це врятує мільйони життів. Крім того, відбудеться різке скорочення викидів парникових газів.
Повідомляється, що в цілому в світі можна уникнути 2,4% смертей від харчування, якщо в їжі відмовитися від яловичини. При цьому, найбільш позитивний ефект буде в найбільш благополучних країнах, де велике споживання цього продукту. Там показник може досягти 5%.
На підставі доповіді вчених, ВЕФ стверджує, що, якщо відмовитися від м яса, тим самим можна запобігти мільйони смертей.
При цьому, прогнози вказують, що попит на м’ясо продовжить своє зростання. Одночасно очікується, що до середини століття чисельність населення Землі досягне 10 мільярдів чоловік. Таким чином, стане майже неможливо стабільно задовольняти потреби в цьому продукті.
У звіті проведено аналіз 13 джерел білка. Серед них такі, як яловичина, свинина, кури, боби, овочі і фрукти, а також нові продукти, включаючи комах.
Вчені прийшли до висновку , що споживання альтернатив поліпшить здоров’я. Крім того, з виробництвом яловичини пов’язують чверть всіх викидів парникових газів, пов’язаних з харчовими продуктами.