Збройним силам України передали ще три модернізованих на ДП «Київський бронетанковий завод» основних бойових танків Т-72.
Передає УМП.
Машини пройшли капітальний ремонт з доопрацюваннями у рамках державного оборонного замовлення та отримали поліпшені бойові й технічні характеристики.
Зокрема, ходові якості Т-72 покращили завдяки встановленню більш потужного двигуна у 840 кінських сил і гусениць від танка Т-80. Командну керованість удосконалили комплектом сучасної цифрової радіостанції та супутникової навігаційної системи. Це дасть змогу підтримувати зв’язок із піхотними підрозділами для посилення взаємодії на полі бою.
«Роботи виконані з випередженням графіка, однак за обмеженого фінансування», – прокоментували контракт в «Укроборонпромі».
Відремонтований та модернізований на ДП «Київський бронетанковий завод» танк Т-72 Фото: ДК «Укроборонпром»
Крім того, прилади нічного бачення машин оснастили новими прицілами – електронно-оптичними перетворювачами третього покоління.
У лютому Держпідприємство «Київський бронетанковий завод» передало ЗСУ партію з п’яти одиниць танків Т-72 відремонтованих та модернізованих за цією ж програмою.
Відремонтований та модернізований на ДП «Київський бронетанковий завод» танк Т-72 Фото: ДК «Укроборонпром»
Як зазначив директор ДП «Київський бронетанковий завод» Володимир Синявський, модернізація п’яти танків Т-72 тривала два місяці.
«Покращені його технічні характеристики, встановлено більш потужніший двигун ― 840 кінських сил, покращена ходова частина ― гусениця танка Т-80. Нині машина має змогу за рахунок комплексу 9К-120 проводити стрільбу керованою ракетою «Комбат» на прицільну дальність 4 км. Покращені оглядові прибори та динамічний захист за рахунок системи «Ніж», ― повідомив Володимир Синявський.
Попри те, що в повідомленнях не вказувалася назва модернізації всі зовнішні ознаки вказують на те, що відбулася перша передача танків у версії Т-72АМТ.
Т-72АМТ Фото: Defense Express
Щоправда, в дещо «обрізаному» вигляді. Зокрема на переданих танках відсутній енергоагрегат, який розміщується за баштою з правого боку, призначений для підживлення СУВ та підзарядки АКБ.
Київський бронетанковий завод ремонтує та модернізує техніку у тісній співпраці з Центральним бронетанковим управлінням ЗСУ Міністерства оборони України.