Amnesty International критикує порушення прав людини в Австрії

«Перед особами, які приймають політичні рішення, стоїть завдання завжди зводити втручання в наші права людини до мінімуму і діяти з особливим почуттям міри», – заявила керуючий директор Amnesty International в Австрії Аннемарі Шлаки.

«Ми настійно закликаємо владу Австрії піддавати кожну міру послідовної перевірки на дотримання прав людини».

«Поляризаційні політичні стратегії, помилкові заходи жорсткої економії і відсутність інвестицій в здоров’я і благополуччя людей привели до того, що занадто багато людей непропорційно страждають від наслідків Covid-19», – зазначає правозахисна організація в своєму щорічному звіті за 2020.

Amnesty також бачить «далеко, що йде і в деяких випадках проблематичне втручання в права людини» в Австрії. Перш за все, були згадані заходи захисту від CoV. Amnesty критикує, наприклад, «непотрібні і непропорційні» обмеження на зібрання, хоча організатори вжили відповідних заходів для захисту здоров’я, а також «надмірні правила виходу, не передбачені законом». Зокрема, НУО критикує заборони на в’їзд під час локдауну і обмеження кількості учасників демонстрацій.

Крім того, всі заходи по боротьбі з Covid-19 повинні мати фіксований термін, а також повинні перевірятися протягом терміну їх дії і при необхідності змінюватися. Також важливо зберігати всеосяжне право на доступ до інформації. Для цього Amnesty International закликає ввести в Конституційному суді екстрену процедуру.

Етнічні меншини, біженці, люди похилого віку і жінки непропорційно сильно постраждали від наслідків пандемії. Зокрема, «герої і героїні» кризи з коронавірусів – медичні працівники та працівники системно значущих областей – були «найбільш захищені».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh