Економіка

Харківський авіазавод постачатиме два літаки Ан-140 авіакомпанії “Мотор Січ”

Фото: Віталий Трубніков

Завдяки передачі в лізинг двох літаків Ан-140 на Харківському авіазаводі виплатять частину боргів по заробітній платі.

Про це під час брифінгу 6 липня повідомив директор Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Олександр Кривоконь.

За його словами, сьогодні на підприємстві розроблена програма антикризових заходів, які допоможуть провести фінансове оздоровлення всієї системи.

“24 червня 2021 року Президент України підписав Указ “Про розвиток літакобудівної галузі України”, в якому вперше було описано план для Харківського авіапідприємства. У ньому говориться про антикризові заходи та про розширення взаємодії держави і бізнесу. Дуже важливо, що в Державну цільову оборонну програму розвитку озброєння і військової техніки був включений наш літак Ан-74″, – сказав Олександр Кривоконь.

Серед останніх позитивних змін на підприємстві він відзначив підписання з “Укроборонпромом” і авіакомпанією “Мотор Січ” договору про завершення будівництва і передачу в лізинг двох літаків Ан-140. Це дозволить виплатити частину боргів заробітної плати.

“Починаючи з квітня ми виплатили заробітну плату за три місяці. Частину – за допомогою “Укроборонпрому”, а вже за травень цього року – зі своїх коштів. Загалом виплачено вже 15 млн грн. Поступово виплатимо всі борги”, – прокоментував Олександр Кривоконь.

Говорячи про перспективи підприємства, він зазначив про плани організації Індустріального парку та Центру загальної авіації, створення центрів технічного обслуговування літаків “Антонов” у світі, створення нових моделей літаків Ан-74 та Ан-140 коштом держави або інвесторів з проведенням імпортозаміщення.

“Для відновлення ефективної роботи підприємства будемо міняти аналогові прилади на цифрові. Також, хочу зазначити, про свою нещодавню поїздку в Єгипет, звідки я привіз вдалі напрацювання по співпраці з військовими силами Єгипту по їх машині Ан-74. Тобто ми продовжуємо роботу з різними країнами”, – розповів Олександр Кривоконь.

Зокрема, в планах – розв’язувати питання недобудованого літака для Казахстану, налагодити співпрацю з навчальними закладами з питань проєктування, конструкторських розробок і забезпечити підприємство молодими робочими кадрами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України