Економіка

КБ “ЛУЧ” планує розширювати виробничі площі для забезпечення нормальної роботи

Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

На ДП “Державне Київське конструкторське бюро “ЛУЧ”, яке входить до складу ДК “Укроборонпром”, не вистачає робітничих площ для повноцінної роботи.

Таку інформацію повідомив Генеральний конструктор – Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов під час проведення форуму “Ефективна промисловість для обороноздатності” в Одесі команді програми “Security talks з Валентином Бадраком”.

“Ми звичайно ж ніколи б не відмовилися від інвестицій, пов’язаних з розробкою і виробництвом. Але, я скажу, якби нам просто дали ще хоча б 10 тисяч (ймовірно, квадратних метрів) площі в якомусь державному підприємстві, вже була б величезна допомога”, – відзначив він.

КБ “ЛУЧ” потребує розширення виробничих площ для забезпечення нормальної роботи

Ракета Р-360 під час стендових випробувань у травні 2019-го року Фото: пресслужба РНБО

“Принаймні ми б змогли докупити необхідне обладнання і розмістити людей. Зараз ми страждаємо від того, що у нас просто не вистачає площі”, – пояснив Олег Коростельов.

КБ “ЛУЧ” потребує розширення виробничих площ для забезпечення нормальної роботи

Блок наведення для легкого ПТРК «Корсар»

Нагадаємо, раніше ДККБ “ЛУЧ” здебільше займалося виробництвом протитанкових комплексів (ПТРК) та керованих ракет до них. Але, з другої половини минулого десятиріччя, держпідприємство почало розробляти інші системи, як то 300-мм кориговані реактивні снаряди Р624/Р624М (“Вільха”/”Вільха-М”) та протикорабельні крилаті ракети Р-360 й власне комплекс РК-360МЦ “Нептун”.

КБ “ЛУЧ” потребує розширення виробничих площ для забезпечення нормальної роботи

Крім цього, наразі на КБ “ЛУЧ” почали розробку українського ударного безпілотного комплексу “Сокіл-300”, авіаційної ракети класу “повітря-повітря” середньої дальності УП-277 та зенітно-ракетних систем – ракети малої дальності “Корал” й комплексу середньої дальності “СД-300” (а також низку інших проєктів).

КБ “ЛУЧ” потребує розширення виробничих площ для забезпечення нормальної роботи

ЗРК «Корал» на фото Мілітарного зліва. Колаж для ілюстрації.

Навіть макетні зразки цих виробів мають досить великі габарити й, для виготовлення деталей для них та інших робіт, необхідна певна кількість технічного обладнання та устаткування. Ймовірно, саме з цим пов’язана недостатність виробничих площ, на яку скаржаться на КБ “ЛУЧ”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України