Духовне

Гваделупська Богородиця свідчить: немає нічого неможливого

Покров Пресвятої Богородиці, молитва до Матері Божої про захист і заступництво, паломництва до чудотворних ікон Матері Божої, – святині для віруючих християн. Нещодавно в Україні з’явилося ще одне Марійське місце – крипта Гваделупської Матері Божої. Про цю крипту та ікону розповідає владика Михайло Бубній, екзарх Одеський і Кримський.

Про Гваделупську Богородицю та її чудотворну ікону в Україні дізналися і заговорили у 2012-2013 роках, із розгортанням активної діяльності ордену Лицарів Колумба – найбільшої у світі чоловічої католицької організації. Матір Божа Гваделупська є безпосередньою покровителькою Лицарів, і у 2018 році з їх ініціативи у Києві, у крипті храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі, розпочалося спорудження і облаштування окремої каплички для вшанування Гваделупської Богородиці. Тоді ж копію Її нерукотворного образа, прикладену до оригіналу, привіз із паломництва до Мексики владика Михайло Бубній. У 2019 році він очолив Архиєрейську Святу Літургію на Аскольдовій могилі і освятив привезений образ. У липні цього року у Львові була презентована книга професора Карла Андерсона та о. Едуардо Чавеса Санчеса «Гваделупська Богородиця: Матір цивілізації любові» із ґрунтовним богословським та культурологічним аналізом цього нерукотворного образа.

«Далека, можливо, географічно, бо об’явилася на американському континенті, але Богородиця, як Мати Церкви і кожного віруючого християнина, є завжди дуже близько і поруч із нами, завжди готова прийти нам на поміч, – каже владика Михайло Бубній. – Ми, українці, вшановуємо Пресвяту Богородицю в різних чудотворних іконах, вирушаємо в паломництва до різних чудотворних місць, щоб просити Її заступництва. Але це не означає, що ми якусь ікону любимо більше чи менше. Перед кожною Марійною іконою завжди в нашій уяві та свідомості постає одна і та ж постать – Пресвята Богородиця, наша духовна Матір і Заступниця перед Господом. Тому я більш ніж впевнений, що Гваделупська Богородиця буде промовляти і до українських сердець».

Владика Михайло розповідає, що вперше дізнався про Гваделупську Богородицю під час навчання у Римі: у Ватиканських садах є меморіал, присвячений об’явленню Богородиці у Мексиці у 1530 році, і розповідь про цю подію вразила тоді його. А через дев’ять років він зміг не лише побачити, а й торкнутися Її нерукотворного образу у базиліці Гваделупської Богородиці.

«У 2017-му, на Синоді Єпископів УГКЦ у Львові, до мене підійшов брат-редемпторист, владика Брайян Байда, єпарх Саскатунський, і запропонував приєднатися до паломництва у Мексиці в лютому 2018 року, – розповідає владика Михайло. – Пригадую, що не відразу я погодився, але, роздумуючи, мені пригадалася та прогулянка Ватиканськими садами і в пам’яті відтворився образ Гваделупської Богородиці, який я бачив тоді на тільмі… І я подумав: це напевне якийсь особливий знак, що його посилається мені з гори…»

Тоді це паломництво благословив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, попросивши про особливу молитву заступництва для України у часі війни на Сході. Лицарі Колумба в Україні також просили привезти копію нерукотворного образа Гваделупської Богородиці для крипту в Києві і, якщо це можливо, щоб ця копія була прикладеною до оригіналу.

Проте цієї нерукотворної святині паломники торкатися не можуть: її можна споглядати тільки на відстані, і навіть до місця розташування образа в базиліці відвідувачів впускають у дуже рідкісних і виключних випадках.

«Але в мене було таке відчуття, що немає неможливого, – як каже Христос: «Все можливе тому, хто вірує». Я приїхав із дуже далекої країни і мав особливі намірення. І чомусь був переконаний, що ректор базиліки, монсеньйор Енрік Ґлені, мені не відмовить, – згадує владика Михайло Бубній. – Я розповів йому про Україну, про те, як сильно вона кровоточить на Донбасі, і наскільки Україна зараз потребує особливого захисту Богородиці».

І сталося майже неможливе: підійти до образа Гваделупської Богородиці дозволили не тільки владиці Михайлу, а й усім українським паломникам.

«У травні 2019 року брати лицарі запросили мене очолити Архиєрейську Святу Літургію на Аскольдовій могилі та посвятити копію нерукотворного образа Гваделупської Богородиці, яку я мав можливість особисто прикладати у 2018 році до чудотворного оригіналу в Мексиці, – розповідає владика Михайло. – Після Літургії ми процесійно перенесли цю посвячену копію до крипти і помістили її в спеціально облаштованій бічній келії нижнього храму Святого папи Сильвестра. Тепер ця святиня є доступною не тільки для парафіян церкви Святого Миколая Чудотворця, а й, фактично, для всіх представників Лицарів Колумба в Україні та всіх охочих отримати ласки за Її посередництвом».

Читати Інтерв’ю з владикою Михайлом Бубнієм про Гваделупську Богородицю

Об’явлення Діви Марії автохтонному мексиканцеві Хуанові Дієґо на пагобрі Тепеяк у 1531 році мало тоді вирішальний вплив на євангелізацію Мексики. Цей процес Марійної євангелізації вийшов далеко поза межі Мексики і поширився по цілому континенті, а згодом перейшов і на інші континенти.

«Сучасний світ настільки просякнутий війнами і насильством, що, здається, потребує якоїсь особливої, нової євангелізації, і, хтозна, можливо, саме постать Гваделупської Богородиці стане фундаментом до будування цивілізації любові всього людства», – каже владика Михайло Бубній.

Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України