Авторські статті

Казначейські зобов’язання – надійний спосіб інвестицій

Восени 2012 року в українців з’явився новий спосіб заробляти гроші. Це казначейські зобов’язання у валюті номінальною вартістю 500 доларів, що були випущені двома серіями – «А» і «Б».

Виплата доходу за цими цінними паперами здійснюється кожні шість місяців протягом двох років. Розмір однієї виплати становить 23 долари США для серії «А» та 20 доларів США для серії «Б». Розміщення казначейських зобов’язань серії «А» у 2012 році відбулося протягом двох місяців, а серію «Б» на жовтень поточного року розміщено на 95,38 %.

Олександр Дубихвіст, директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного зазначав, що наразі банки пропонують за доларовий депозит близько 7 % річних, у той час як прибутковість казначейських зобов’язань серії «А» та «Б» становить 9,2% та 8 % річних відповідно й залишається незмінною протягом двох років.

Виплата фіксованого доходу за кожним купоном здійснюється один раз на півроку протягом двох років на всій території України в установах ПАТ «Державний ощадний банк України». Там же можна придбати або погасити казначейські зобов’язання. До того ж казначейські зобов’язання мають неіменну форму, тобто їх можна знову продати банку, подарувати або передати рідним чи друзям.

«Казначейські зобов’язання є одним з перших інструментів фондового ринку для українців, який до того ж має особливу привабливість, оскільки на 100% гарантований державою» – зазначив Олександр Дубтихвіст. Він зауважив, що Національний банк України позитивно оцінює той факт, що Міністерство фінансів України активно працює не тільки з великими інвесторами, але і населенню пропонує зручні та доступні інструменти інвестування.

Оскільки розміщення казначейських зобов’язань серії «Б» майже закінчилося, Міністерство фінансів України анонсувало випуск у 2014 році ще двох серій казначейських зобов’язань, номінованих в іноземній валюті, загальним обсягом 200 млн. дол. США. Їх номінальна вартість (500 доларів США) та строк обігу будуть такими ж, як у казначейських зобов’язань серії «А» та «Б».

Крім того, у 2014 році з’являться гривневі казначейські зобов’язання номіналами 5 000 та 10 000 гривень та строком обігу 2 роки.

«Випуск гривневих казначейських зобов’язань є дуже своєчасним, адже, як свідчить статистика приросту депозитної бази банків, люди більш охоче інвестують в національній валюті. З початку року приріст депозитів фізичних осіб в гривні у 10 разів перевищує приріст депозитів у валюті», ? підсумував Олександр Дубихвіст.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.