Духовне

Кардинал Таґле: Не будуймо стін, в кожному з нас тече кров мігрантів

Від 17 до 24 червня 2018 р. проходитиме міжнародна тижнева акція підтримки кампанії «Приєднаймося до шляху», яку організація «Caritas Internationalis» започаткувала 27 вересня 2017 р. Дворічна кампанія спрямована на зміцнення взаємостосунків між мігрантами, біженцями та місцевими громадами. Вона зародилася як відповідь організації «Caritas» на заклик Папи Франциска сприяти «культурі зустрічі», а, зокрема, з людяністю дивитися на мігрантів, відкривати серце та розум, змінювати сприйняття.

Про важливість даного заходу розповів в інтерв’ю для Vatican News президент організації «Caritas Internationalis» кардинал Луіс Антоніо Таґле, Архиєпископ Маніли (Філіппіни).

Насамперед, кардинал Таґле пояснив, чому згадана кампанія є такою важливою для «Caritas Internationalis» і для Папи Франциска, зазначивши, що до цього їх спонукали дві причини: перша – гуманітарного характеру, тобто усвідомлення того, що мігранти – це, перш усього, люди. «Для того, аби надати людського обличчя цьому явищу й поняттю, ми повинні приймати мігрантів», – наголосив кардинал.

Друга причина, за його словами, – це віра. «У Біблії ізраїльський народ становили біженці, що емігрували до Єгипту, – пояснив він. – Господь взяв під Свою опіку цей бідний народ і привів його до свободи, а Ісус Христос ототожнював себе з іноземцями й мігрантами».

Далі президент організації «Caritas Internationalis» розповів про те, як проходить кампанія «Приєднаймося до шляху», підкресливши, що місцеві організації «Карітас» втілюють її в життя в різних країнах світу, заохочуючи парафії приймати, захищати й інтегрувати мігрантів. Наприклад, під час Міжнародної тижнева акція підтримки кампанії, запланованої на червень, у Манілі відбудеться обід з мігрантами, зустріч із студентами-іноземцями та інші заходи.

Звертаючись до всіх, хто боїться мігрантів, та до урядовців, що намагаються зводити стіни, аби зупинити імміграцію, кардинал Луіс Антоніо Таґле закликав їх, по-перше, усвідомити багатогранність явища міграції, а по-друге, намагатися особисто знайомитися з мігрантами. «Часто страх перед міграцією не є обґрунтований, – підкреслив співрозмовник. – Ментальність змінюється тоді, коли людські історії відкривають мої очі на мою власну історію і в інших я бачу себе». По-третє, потрібно пам’ятати історію власних країн. «Ми всі, всі країни світу, – наголосив він, – маємо історію міграції. Мій дідусь був мігрантом з Китаю до Філіппін. У всіх нас тече кров мігрантів!»

Кардинал Таґле поділився також своїм трирічним досвідом діяльності на посту президента «Caritas Internationalis», підкресливши, що, коли він дізнався про своє призначення, то вважав, що не був готовий до цього служіння, але з вірою прийняв його. Він додав, що ці три роки були для нього періодом навчання й формації завдяки працівникам «Карітас», завдяки бідним і страждаючим, які дали йому лекцію надії й любові серед страждання та вбогості. «Я – “студент”, а не президент “Карітас”», – додав на завершення ієрарх.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.