Кардинал Сара: відмінити целібат хочуть багаті, а не місійні країни

Метою Синоду про Амазонію є євангелізація цього регіону. Це – регіональний синод, і тому на ньому не можна порушувати питання, що стосуються усієї Церкви, в тому числі питання целібату. На це звернув увагу кардинал Роберт Сара, префект ватиканської Конгрегації у справах Божого культу та дисципліни Таїнств.

За кілька тижнів до початку синоду кардинал Сара висловив занепокоєння, що це питання буде заторкнуте на Синоді з ініціативи представників Заходу, які хочуть таким чином просунути свої проекти. «Комусь може здаватись, що вони – всемогутні, оскільки фінансують убогі Церкви. Їхня влада і їхні гроші не можуть нас залякати», – наголосив африканський кардинал.

За повідомленнями Vatican News, кардинал нагадав, що Папа Франциск не погоджується з ідеєю відкинення целібату. На думку кардинала, відкинення целібату прагнуть багаті країни. Однак, целібат є хрестом Христа, вписаним в тіло священника. А сучасний світ не витримує «шаленства хреста».

Кардинал Сара зазначив, що він сам походить з молодої Церкви, на власному досвіді досвідчив євангелізацію і тому може засвідчити, що молоді Церкви не потребують одружених священників, а швидше – священників, котрі живуть в целібаті і дають свідчення хреста.

В інтерв’ю для National Catholic Register кардинал Сара вказав також на ключову роль священників у подоланні кризи, яку зараз переживає Церква. «Ми потребуємо глибоких і радикальних реформ, які повинні починатись від переміни священичого життя. Історію перемінюють святі», – зазначив він. З іншого боку, він нагадав, що власне секуляризація священників мала вплив на поширення практичного атеїзму в Церкві.

Кардинал зазначив також, що його дуже турбує сучасне затьмарення, незважання на Євангеліє і католицьку доктрину, а особливо – занепад віри в реальну присутність Христа в Євхаристії.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh