Духовне

Воздвиження Хреста Господнього: що не можна робити і що можна

Важливі правила

Воздвиження Хреста — велике православні свято, з яким пов’язано безліч традицій. Дуже важливо знати про те, що можна і що не можна робити в цей день.

Дана подія в церковному календарі має особливу важливість. Це свято, в яке священнослужителі радять читати молитви, відвідувати церкву і робити добрі вчинки.

Свято пов’язане з подіями 4 століття, коли цариця Олена знайшла хрест, на якому був розп’ятим підприємств Ісус Христос. Вона знайшла його на Голгофі. В ході розкопу була також виявлена печера, в якій поховали Христа. На тому місці згодом був побудований храм Гробу Господнього, в якому зараз сходити благодатний вогонь кожен рік.

Воздвиження Хреста Господнього — одне із найдавніших свят, тому що його почали відзначати в тій же рік, коли побудували храм. 27 вересня люди шанують головний символ християнства. Хрест, на якому розіп’яли Христа, не зберігся до наших днів цілком. Його невеликі частини знаходяться в різних храмах світу.

27 вересня обов’язково потрібно відвідати церкву або хоча б постаратися зробити це. Якщо не вийде, то треба прочитати молитву будинку: «Животворящий Хрест Господній, бережи мене і мою сім’ю від напасті, від лихого ока і справи, допоможи нам знайти любов, взаєморозуміння і зміцнити віру свою. Амінь». Це проста молитва, яку можна читати кожен день. Також у цей день можна прочитати молитву «Символ віри», так як вона дуже підходить до суті свята.

У цей день необхідно дотримуватися суворого посту, тобто не можна їсти рибу, м’ясо, молочні продукти, яйця. Не варто дивитися розважальні передачі, прибирати вдома. Прибирання можна перенести на 28 число, на суботу. Те ж саме стосується інших домашніх справ.

Постарайтеся зустрітися з родичами, побути довше поруч з другою половинкою і дітьми, батьками. В цей день не можна сваритися і лаятися, з’ясовувати стосунки. Постарайтеся зблизитися і не згадувати про колишні образи, пробачити близьких і попросити вибачення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України