Духовне

Кардинал Дука: Якщо будемо мовчати щодо винищення символів нашої цивілізації, то згоримо як Рейхстаг

Якщо будемо мовчати щодо винищення символів нашої цивілізації, то згоримо як Олександрійська бібліотека чи Рейхстаг 1933 р. Таким чином, всі наші здобутки, такі як демократія, повага до прав людини та взаємна толерантність, незважаючи на відмінності, будуть втрачені – написав кардинал Домінік Дука, коментуючи пожежу в соборі Нанта. На його думку, якби припущення про свідомий підпал цього храму підтвердилися, це було б нападом на нашу цивілізацію.

Примас Чехії зізнається, що пожежа в Нанті була для нього великим шоком. Наша християнська цивілізація базувалася в ХІІІ ст. на трьох стовпах: соборі, університеті та лікарні, тобто вірі, знаннях та допомозі ближнім. Кардинал Дука пригадує, що минулорічну пожежу в соборі Нотр-Дам порівняли з пожежею стародавньої Олександрійської бібліотеки. Він також визнає, що не задоволений результатами розслідування причин пожежі в паризькому соборі. Тому він звертається до ЗМІ з проханням повідомляти про ці події чесно та правдиво, без замовчувань, а також закликає державні установи бути щирими зі своїми громадянами.

Кардинал Дука пригадує, що перед пожежами соборів у Парижі та Нанті, у Франції було багато нападів на християнські місця культу, серед яких і вбивство о. Жака Амеля під час служіння Євхаристії. Кількість нападів на християнські церкви та єврейські синагоги сьогодні величезна, – наголошує празький Архиєпископ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.