Кардинал Баньяско: для Європи кінець ілюзій означає благо

У ватиканському Секретаріаті з комунікації була представлена Дев’ята доповідь про соціальне вчення Церкви в сучасному світі. Тема доповіді, складеної Центром моніторингу імені кардинала Ван Туана в Трієсті, – «Європа: кінець ілюзій».

Під час презентації у Ватикані голова Ради європейських єпископських конференцій кардинал Анджело Баньяско зазначив, що на європейському континенті “, як і раніше існує глибоко антропологічна культура і справжні цінності. У той же час Європейський союз просочений секуляризмом і світським матеріалізмом, через які людина втратила своє коріння. У конституціях і договорах йдеться про гідність, але яка це гідність, кому вона довірена, на чому грунтується? На законі судів і трибуналів? Якщо так, то цього недостатньо!».

Кардинал підкреслив, що від матеріалізму і етичного релятивізму, пов’язаного з бажанням жити «ніби Бога не існує», виходить «споживацький світогляд, який заповнює речами порожнечу сенсу, характерну для сьогоднішньої людини, переконуючи її в тому, що все залежить від неї самої». Однак така ситуація не може тривати довго: «Рано чи пізно виникає жага добра і глибокої правди, яка властива людині, і сьогодні, на жаль, ця жага не знаходить відповідей».

Ватиканський єрарх говорив про екзистенціальну порожнечу, яка призводить «до тривожних питань: ‘Куди ми підемо? Що ми будемо робити? ‘Ці питання про сенс, незважаючи ні на що, не можуть і не повинні бентежити».

За словами голови Ради європейських єпископських конференцій, нам фактично дано соціальний, релігійний, антропологічний шанс, і християнство не повинно втратити його: «Ми не можемо пропустити момент, коли людина запитує про саму себе, про своє майбутнє, про свою гідність, про свій потенціал». Основа древніх демократій завжди пам’ятала «остаточну, універсальну і вічну істину, а не минущі думки. Сьогодні в Європейському союзі немає такої стурбованості глибоким сенсом людського життя».

Серед небезпек, що загрожують Євросоюзу, ватиканський кардинал згадав популізм і відкидання Бога: «Якби Європа боялася Бога, то проблеми країн і народів були б вже вирішені». Батьки-засновники Європейського союзу були переконані, що «шлях європейського об’єднання повинен грунтуватися на Десяти заповідях. Вони сказали це, – уточнив кардинал Анджело Баньяско, – думаючи не про конфесійний союз, а тому, що знайшли в Декалозі квінтесенцію Одкровення, квінтесенцію оптимального людського досвіду. Саме це ми повинні мати на увазі: Декалог повинен знову стати культурним джерелом європейського гуманізму».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh