Авторські статті

Капітан “Коста Конкордія” проведе за ґратами 16 років

В Італії Франческо Скеттіно отримав остаточний вирок від суду останньої інстанції. Капітан затонулого круїзного корабля “Коста Конкордія” проведе за ґратами 16 років.

Касаційний суд Італії погодився з вердиктами суду першої інстанції та апеляційного суду і підтвердив 16-річне ув‘язнення, повідомляє Euronews.

56-річного Франческо Скеттіно визнано винним у ненавмисному вбивстві внаслідок морської аварії і в тому, що він залишив корабель у небезпеці. Італійський капітан покинув судно ще до завершення евакуації всіх пасажирів і членів екіпажу.

Крім того, Скеттіно не подав сигналу SOS, затримавши початок рятувальної операції, а члени екіпажу під його керівництвом повідомили пасажирам про аварію лише через 50 хвилин після того, як вона сталася.

Після оголошення вироку засуджений сам прибув до римської в‘язниці, в якій має відбувати покарання. На час судових розглядів капітан корабля залишався на волі.

У січні 2012 року круїзний лайнер “Коста Конкордія” відхилився від курсу та налетів на риф, внаслідок чого наполовину затонув. Лихо сталося неподалік від італійського острова Джильйо у Середземному морі.

У корабельній катастрофі загинули 32 людини. На момент трагедії на борту було понад 4200 осіб, майже всі — туристи. На ліквідацію основних наслідків кораблетрощі знадобилося два з половиною років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України