Папа до Послів: зловживання релігією для здобуття влади оскверняє Божий образ

До відмінностей слід підходити зі «сміливою терпеливістю» та ініціативами «зустрічі й миру», а не з демонстрацією сили та її «поспішним і легковажним» застосуванням. Про це Папа Франциск говорив, промовляючи до нових Надзвичайних і Повноважних Послів Казахстану, Мавританії, Непалу, Нігеру, Судану, Тринідаду-й-Тобаго, приймаючи їх у четвер, 18 травня 2017 р., з нагоди вручення Вірних грамот.

У своєму слові Глава Католицької Церкви зазначив, що міжнародна панорама позначена суттєвими труднощами та оповита густими хмарами, вимагаючи усвідомлення «поведінки й дій, необхідних для того, щоб ступити на дорогу миру, яка зменшить напруження».

Серед факторів, які загострюють проблеми, Папа назвав «економіку та фінанси, які замість того, аби служити людській особі, самоорганізовуються в основному для того, щоб служити собі самим та уникнути контролю з боку влади», «зростання схильності вважати застосування сили не останнім аргументом, але як один з багатьох» та «фундаменталізм і зловживання релігією для виправдання прагнення влади».

«На ці руйнівні явища й загрози, які вони несуть для миру в світі, слід відповідати, будуючи економіку й фінанси, що будуть відповідальними за долі людини і громад, в які вони включені. Нехай же людина, а не гроші, стануть метою економіки!» – наголосив Святіший Отець, додаючи:

«До відмінностей слід підходити з відважною терпеливістю діалогу й дипломатичності, з ініціативами зустрічі й миру, а не з демонстрацією сили та її поспішним і легковажним застосуванням. Крім того, необхідно віддаляти кожного, хто намагається перетворити релігійну приналежність й ідентичність у причину ненависті до всіх інших».

За словами Папи, людям, які таким чином «оскверняють Божий образ», слід протиставити «одноголосне заанґажування», яке має на меті показати, що Боже ім’я вшановується «спасаючи життя, а не вбиваючи, несучи мир, а не поділи та війни, шляхом милосердя і співчуття, а не байдужості та жорстокості». «Якщо рішуче ступати цим шляхом, – наголосив він, – справа миру й справедливості, що є передумовою рівноваги та розвитку для всіх, зробить рішучі кроки вперед».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh