Новини з Австрії

Австрія, Ізраїль і Данія планують створити спільний фонд для досліджень і розробок вакцин для боротьби з Covid-19

Про це в четвер в Єрусалимі заявили глави уряду Себастьян Курц, Метте Фредерікса і Біньямін Нетаньяху. Він повинен стати наріжним каменем для співпраці щодо вакцин проти коронавіруса.

За словами Курца, базовий обсяг фонду спочатку становить 50 мільйонів євро. Інші країни також можуть брати участь безкоштовно. Нетаньяху також сказав на прес-конференції, що кілька держав вже зробили запити. Однак конкретні країни не назвав.

За словами канцлера, тільки Австрії в найближчі роки буде потрібно близько 30 мільйонів доз при населенні близько дев’яти мільйонів чоловік. Отже, співпраця необхідна не тільки в ЄС, але і у всьому світі. За словами Курца, потрібно підготуватися до того, що доведеться робити щеплення знову і знову. Саме тому, «дослідження вакцин другого покоління» були на порядку денному під час візиту до Ізраїлю.

Кампанія вакцинації в Ізраїлі на сьогоднішній день вважається однією з найуспішніших у світі

Вона йде набагато швидше, ніж в ЄС. Це не в останню чергу через достатньої кількості вакцини. В Ізраїлі в основному використовується препарат Biontech / Pfizer. Незадовго до свого візиту в Ізраїль Курц вже заявив, що більше не хоче покладатися лише на ЄС при отриманні вакцин.

Франція, важлива країна ЄС, критично ставиться до підходу Австрії та Данії

«Ми взяли до відома такий підхід Данії та Австрії. Однак ми як і раніше твердо переконані в тому, що найбільш ефективне рішення для задоволення потреб в вакцинації має як і раніше бути в європейських рамках », – заявили в МЗС Франції.

Метою візиту Курца і Фредерікса також стало знайомство з введеному там «Зеленим паспортом». Щоб побачити її потрібно застосування вони разом з Нетаньяху відвідали тренажерний зал в місті Модіін. Вакциновані особи і перехворіли COVID-19 можуть використовувати паспорт для відвідування тренажерних залів і басейнів. Поки це неможливо для тих, хто не була вакцинована.

Курц також є затятим прихильником такого паспорта в ЄС. Комісія ЄС хоче представити 17 березня законопроект про цифровий «Зелений паспорт». У ньому будуть відзначатися щеплення, хвороби і негативні тести. Згідно з концепцією, кожна держава в кінцевому підсумку вирішить для себе, які переваги будуть з ним пов’язані. У деяких державах, в тому числі в Німеччині, є побоювання щодо можливої ​​дискримінації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України