Жителів Північного Криму чекає переселення

Окупований півострів забезпечує свою потребу в прісній води лише на 15%. До подій весни 2014 року 85% потреб «закривав» Північно-Кримський канал, по якому в Крим текла вода з Дніпра. Однак зараз багато районів відчувають гострий дефіцит вологи.

Особливо важка ситуація на півночі півострова, де канал був єдиним великим джерелом води.

Микола Олександрович, який 30 років пропрацював в кримських зрошувальних системах, заявив, що на вирішення проблеми у Кремля залишилося три роки.

«У Росії залишилося 3 роки, щоб домовитися з Україною про постачання води по каналу або побудувати опріснювальні станції. Через 3 роки користуватися каналом просто фізично не буде можливості», – заявив експерт. За його словами, виною всьому руйнування бетонних конструкцій.

В той час від дефіциту води вже страждають фермери, яким доводитися масово вирізати худобу, а землі переводити під малоприбуткові культури.

Нестача прісної води стане ключовою проблемою півострова вже незабаром. Таку точку зору висловив колишній помічник так званого першого віце-прем’єра Криму Михайла Шеремета – Володимир Гарначук. Він пояснив, що вже в 2015 році від фермерів почали надходити сигнали, що у Нижньогірському районі утворюються солончакові плями. З тих пір вони тільки поширюються. Промислові підприємства, які знаходяться на півночі Криму лише погіршують ситуацію.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh