Авторські статті

Жителів Північного Криму чекає переселення

Жителей Северного Крыма ждет переселение

Окупований півострів забезпечує свою потребу в прісній води лише на 15%. До подій весни 2014 року 85% потреб «закривав» Північно-Кримський канал, по якому в Крим текла вода з Дніпра. Однак зараз багато районів відчувають гострий дефіцит вологи.

Особливо важка ситуація на півночі півострова, де канал був єдиним великим джерелом води.

Микола Олександрович, який 30 років пропрацював в кримських зрошувальних системах, заявив, що на вирішення проблеми у Кремля залишилося три роки.

«У Росії залишилося 3 роки, щоб домовитися з Україною про постачання води по каналу або побудувати опріснювальні станції. Через 3 роки користуватися каналом просто фізично не буде можливості», – заявив експерт. За його словами, виною всьому руйнування бетонних конструкцій.

В той час від дефіциту води вже страждають фермери, яким доводитися масово вирізати худобу, а землі переводити під малоприбуткові культури.

Нестача прісної води стане ключовою проблемою півострова вже незабаром. Таку точку зору висловив колишній помічник так званого першого віце-прем’єра Криму Михайла Шеремета – Володимир Гарначук. Він пояснив, що вже в 2015 році від фермерів почали надходити сигнали, що у Нижньогірському районі утворюються солончакові плями. З тих пір вони тільки поширюються. Промислові підприємства, які знаходяться на півночі Криму лише погіршують ситуацію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.