Розпочала діяльність «Жіноча рада» при Папській Раді в справах культури

У вівторок, 7 березня 2017 р., у Ватикані відбулося представлення «Жіночої ради» – постійного дорадчого органу, що діятиме при Папській Раді в справах культури, щоб надати у цьому відомстві простір та безперервність жіночому голосові. Її діяльність координуватиме Консуело Корраді, проректор Вільного Університету Внебовзятої Діви Марії, що у Римі.

До ради входять 37 жінок. Це університетські викладачки, підприємці, політики, митці, актриси, журналістки. Серед них – дві черниці та дві працівниці Ватикану: журналістка Радіо Ватикану та завідуюча відділом сучасного мистецтва Ватиканських Музеїв. Розлогою є різноманітність культурного, географічного, а навіть і віровизнаннєвого походження членів ради, між якими є ісламська теолог з Ірану Шахразад Гушманд.

Виступаючи під час представлення, що відбулося у Ватиканському прес-центрі, кардинал Джанфранко Равазі, Президент Папської Ради в справах культури, зазначив, що донедавна на керівних посадах цього ватиканського відомства не було жодної жінки. Отож, за словами відомого дослідника Святого Письма, яким є кардинал Равазі, «бракувало Божого образу в його повноті», адже у Книзі Буття читаємо, що Бог створив людину на Свій образ і подобу чоловіком та жінкою. Тепер, із заснуванням нового органу, речі змінилися.

«Насамперед, йде мова про жіночий погляд на всю діяльність нашого відомства, – сказав він. – Їхній вклад можна розглядати на двох рівнях. З одного боку, без сумніву, йдеться про зміст, про речі, які ми раніше не передбачили, що належать до їхнього жіночого досвіду, їхнього досвіду праці, включаючи й мирянський. А другим аспектом є стиль. Спробувати ввести, наприклад, глобальніше й барвистіше прочитання дійсності й тем, якими ми займаємося, дещо відклавши набік вишуканий філософсько-богословський аналіз, притаманний церковній мові».

У світлі того, що Папа Франциск, відповідаючи на запитання про роль жінки у Церкві, постійно наголошує на тому, що її не слід сприймати з виключно з функціональної точки зору, кардинал Равазі зазначив, що він рішуче відкидає думку про те, що новий орган є лише спробою заповнення необхідної квоти чи «косметичним» додатком до Папської Ради. «Ні, – наголосив він, – вони повноправно входять у всі механізми нашої, так би мовити, політики у сфері культури».

Відповідаючи на запитання, що означає її присутність в раді, мусульманка Шахразад Гушманд зазначила: «Показує різноманітність. Ця дикастерія, що представляє культуру, бажає запропонувати наступне послання: відмінності можуть стати джерелом збагачення, і якщо їх переживати в гармонійний спосіб, завжди приноситимуть лише добро».

У світлі ствердження, що в ісламському світі жінка займає другорядні ролі, Шахразад Гушманд звернула увагу на те, що це не виключно мусульманська проблема, адже прояви дискримінації існують по всій планеті та в усіх контекстах. «Це явище, яке слід вивчати, поборювати, але з терпеливістю, мудрістю й в дусі прощення. Існує чимало жінок-богословів, феміністок та активісток також і в мусульманському світі, які цим займаються. Ми в цій раді вважаємо, що жіноче прочитання подій може спричинитися до ціліснішого бачення історичних, релігійних та культурних явищ».

Координатор групи Консуело Корраді звернула увагу на важливість відмінностей між статями і взаємодоповнюваності: «Жінки відрізняються від чоловіків, – сказала вона. – Рівність прав не означає втратити наші відмінності. Якою є ця жіноча відмінність? Я б її підсумувала так: вміти поєднати ніжність та силу. Ми хочемо стати для чоловіків свідками того, що можна зворушуватися, страждати і радіти, не втрачаючи при цьому свою силу».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh