Авторські статтіДіаспора

ЄС готовий покарати Угорщину за ігнорування своїх цінностей

Віктор Орбан. Фото: ИТАР-ТАСС/Метцель Михайло/Надано Фондом ВАРП

Європарламент проголосував за початок розслідування стосовно Угорщини за відмову від цінностей ЄС. Підтримали ініціативу 448 депутатів, проти були 197.

Євросоюз звинувачує Будапешт в тиску на громадські організації, порушення верховенства закону, недотриманні прав людини і принципів демократії.

Автор критичного доповіді про стан справ в Угорщині Джудіт Саргентіні (євродепутат від Нідерландів) додала, що угорські влади розмістити на опозіційні ЗМІ та позбавляють молодь можливості мислити критично.

«Нападки прем’єра Віктора Орбана на журналістів, біженців, суддів і меншості загрожують основним принципам ЄС», — вважає вона.

Нагадаємо, Угорщина, як і Чехія, відмовилася приймати біженців у рамках схвалених Євросоюзом квот. Раніше Єврокомісія вже подала на Угорщину скаргу в суд ЄС з-за законом про депортацію біженців. Також Угорщини доведеться пояснюватися через схвалення закону, що забороняє допомагати біженцям.

Як повідомляє Чеське телебачення, проти голосували 10 євродепутатів від Чехії, 1 утримався, 1 не голосував. Підтримали звинувачення проти Будапешта 9 чеських євродепутатів.

У гіршому випадку, Угорщини може загрожувати позбавлення права голосу в Раді ЄС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України