ЄС готовий покарати Угорщину за ігнорування своїх цінностей

Віктор Орбан. Фото: ИТАР-ТАСС/Метцель Михайло/Надано Фондом ВАРП

Європарламент проголосував за початок розслідування стосовно Угорщини за відмову від цінностей ЄС. Підтримали ініціативу 448 депутатів, проти були 197.

Євросоюз звинувачує Будапешт в тиску на громадські організації, порушення верховенства закону, недотриманні прав людини і принципів демократії.

Автор критичного доповіді про стан справ в Угорщині Джудіт Саргентіні (євродепутат від Нідерландів) додала, що угорські влади розмістити на опозіційні ЗМІ та позбавляють молодь можливості мислити критично.

«Нападки прем’єра Віктора Орбана на журналістів, біженців, суддів і меншості загрожують основним принципам ЄС», — вважає вона.

Нагадаємо, Угорщина, як і Чехія, відмовилася приймати біженців у рамках схвалених Євросоюзом квот. Раніше Єврокомісія вже подала на Угорщину скаргу в суд ЄС з-за законом про депортацію біженців. Також Угорщини доведеться пояснюватися через схвалення закону, що забороняє допомагати біженцям.

Як повідомляє Чеське телебачення, проти голосували 10 євродепутатів від Чехії, 1 утримався, 1 не голосував. Підтримали звинувачення проти Будапешта 9 чеських євродепутатів.

У гіршому випадку, Угорщини може загрожувати позбавлення права голосу в Раді ЄС.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh