Духовне

Єпископ Риму та Глава Мелхітської ГКЦ засвідчили Євхаристійне сопричастя

У вівторок, 13 лютого 2018 р., Папа Франциск відслужив Святу Месу в каплиці «Дому святої Марти». З ним співслужив Блаженніший Юссеф Абсі, Патріарх Антіохійський, Глава Мелхітської Греко-Католицької Церкви. Спільне служіння Євхаристії стало виявом церковного сопричастя.

Святіший Отець не виголошував проповідь, але на початку сказав кілька слів, пояснюючи значення цього богослуження. «Ця Свята Меса разом з нашим братом патріархом Юссефом здійснить апостольське сопричастя: він є Отцем Церкви, дуже давньої Церкви та прибув, щоби обійняти святого Петра, сказати: Я в сопричасті зі святим Петром. Ось що означає сьогоднішня церемонія: обійми Отця Церкви зі святим Петром.

«Це багата Церква, – додав Папа, – що розвинула власне богослов’я всередині католицького богослов’я, Церква з власною чудесною літургією та людом, значна частина якого в цей час переживає розп’яття, як Ісус. Тож пожертвуймо цю Святу Месу за цей люд, який страждає, за християн, переслідуваних на Близькому Сході, які віддають життя або ж втрачають свої пожитки, будучи прогнаними зі своєї землі. Жертвуємо Святу Месу також і в наміренні служіння нашого брата Юссефа».

Наприкінці Євхаристійного богослуження Блаженніший Юссеф звернувся до Святішого Отця з подячним словом від імені Синоду Мелхітської ГКЦ: «Я, особисто, справді зворушений Вашою братньою любов’ю, жестами братерства й солідарності, виявленими до нашої Церкви під час цієї Святої Меси. Обіцяємо зберігати пам’ять про Вас в наших серцях, в серцях усіх нас – духовенства й вірних. Ми завжди пам’ятатимемо про цю подію, про ці історичні моменти, яких я не здатен описати, настільки вони прекрасні: оте братерство й сопричастя, яке пов’язує всіх Христових учнів».

На завершення Святої Меси Папа Франциск запросив патріарха Юссефа разом уділити кінцеве благословення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України