Єпископ Риму та Глава Мелхітської ГКЦ засвідчили Євхаристійне сопричастя

У вівторок, 13 лютого 2018 р., Папа Франциск відслужив Святу Месу в каплиці «Дому святої Марти». З ним співслужив Блаженніший Юссеф Абсі, Патріарх Антіохійський, Глава Мелхітської Греко-Католицької Церкви. Спільне служіння Євхаристії стало виявом церковного сопричастя.

Святіший Отець не виголошував проповідь, але на початку сказав кілька слів, пояснюючи значення цього богослуження. «Ця Свята Меса разом з нашим братом патріархом Юссефом здійснить апостольське сопричастя: він є Отцем Церкви, дуже давньої Церкви та прибув, щоби обійняти святого Петра, сказати: Я в сопричасті зі святим Петром. Ось що означає сьогоднішня церемонія: обійми Отця Церкви зі святим Петром.

«Це багата Церква, – додав Папа, – що розвинула власне богослов’я всередині католицького богослов’я, Церква з власною чудесною літургією та людом, значна частина якого в цей час переживає розп’яття, як Ісус. Тож пожертвуймо цю Святу Месу за цей люд, який страждає, за християн, переслідуваних на Близькому Сході, які віддають життя або ж втрачають свої пожитки, будучи прогнаними зі своєї землі. Жертвуємо Святу Месу також і в наміренні служіння нашого брата Юссефа».

Наприкінці Євхаристійного богослуження Блаженніший Юссеф звернувся до Святішого Отця з подячним словом від імені Синоду Мелхітської ГКЦ: «Я, особисто, справді зворушений Вашою братньою любов’ю, жестами братерства й солідарності, виявленими до нашої Церкви під час цієї Святої Меси. Обіцяємо зберігати пам’ять про Вас в наших серцях, в серцях усіх нас – духовенства й вірних. Ми завжди пам’ятатимемо про цю подію, про ці історичні моменти, яких я не здатен описати, настільки вони прекрасні: оте братерство й сопричастя, яке пов’язує всіх Христових учнів».

На завершення Святої Меси Папа Франциск запросив патріарха Юссефа разом уділити кінцеве благословення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh