Археологи дослідили «Туринську мумію» і прийшли до висновків, здатним змінити уявлення наукового співтовариства про бальзамування в Стародавньому Єгипті. Виявляється, єгиптяни сформували свій обряд похоронної культури і широко застосовували свої знання задовго до епохи фараонів.
Команда археологів з Йоркського університету в Торонто, Канада, провела хімічний аналіз «Туринської мумії» – останків, датованих 3700 – 3500 роками до нашої ери. Вони зберігалися в Єгипетському музеї Туріну, першому музеї у світі, присвяченому цивілізації Стародавнього Єгипту. На відміну від інших експонатів, ця мумія ніколи не піддавалася консервації і збереглася в первозданному вигляді, як і не піддавалася пильному обстеженню вчених. Результати дослідження опублікував академічний журнал Journal of Archaeological Science.
Довгий час вважалося, що тіло «Туринської мумії», або «Фріда», як її називають між собою учасники дослідження, висохло природних шляхом, пролежавши довгий годину в жаркій, позбавленої вологості пустелі. Археологи з’ясували, що на момент смерті чоловіка було від 20 до 30 років. Але проведений аналіз дозволив виявити на похоронних тканинах сліди частинок рослинної олії, розтопленої смоли хвойного дерева, ароматичних екстрактів рослин, а також інші суміші, які свідчать про те, що тіло було забальзамовано. Засіб, який використовували для бальзамування тіла цієї людини містить ті ж пропорції речовин, що і пізніші аналоги.
Вчені помітили, що мумія прибула з Верхнього Єгипту, що вказує на більш широку зону застосування бальзамування, ніж вважалося раніше. Радіовуглецевий аналіз останків показавши, що мумія датується додинастичним періодом історії Стародавнього Єгипту. Це істотно змінює усталені уявлення наукового співтовариства про похоронної культури і розвитку муміфікації. Таким чином, стародавні єгиптяни вміли забальзамувати померлих на півтори тисячі років раніше, ніж прийнято було вважати.