Авторські статтіЗдоров'я

Чотири вправи, які допоможуть зберегти ясність мислення в будь-якому віці

Хоча деякі з цих вправ вам можуть здатися непотрібним або їх спочатку буде складно виконати, вони є дуже ефективним способом подбати про нашому розумі і зберегти ясність мислення.

Зберегти гарний стан нашого розуму і ясність мислення дуже важливо для того, щоб добре себе почувати і в літньому віці, а також зберегти свою здатність до самостійності.

З допомогою цих чотирьох вправ ви не втратите ясність мислення навіть у глибокій старості.

1. Різнокольоровий текст

Четыре упражнения, которые помогут сохранить ясность мышления в любом возрасте

Як ви можете бачити, зображено кілька слів, написаних різними кольорами.

Почніть говорити вголос колір, яким написано кожне слово. Робіть це, поки не дійдете до кінця і повторіть ті ж вправу у зворотному порядку.

Таким чином, ви будете тренувати обидві півкулі головного мозку, одне з яких відповідає за читання, а інше за сприйняття кольору.

Ймовірно спочатку вам буде важко, але це вправи дуже корисно для запобігання таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.

Ця проста вправи допоможе вам:

Встановити нові зв’язки між двома півкулями головного мозку.

Тренувати ряд навиків, таких як концентрація і зміна об’єкта уваги.

2. Таблиця Шульте

Четыре упражнения, которые помогут сохранить ясность мышления в любом возрасте

Для того, щоб виконати цю вправу, відоме під назвою таблиця Шульте, ви повинні зосередитися на цифрі в центрі. Крім того, щоб дивитися на номер 19, у вас є ще одна ціль: знайти номер 1 і усі інші числа в порядку зростання. Для цього найкраще фіксувати свій погляд на кожній цифрі. Ви можете ускладнити задачу, розробивши нову таблицю з довільним порядком чисел.

Серед переваг цієї вправи виділяється те, що ви підвищите швидкість, з якою ваш мозок обробляє інформацію, а також натренуєте периферійний зір.

3. Знаки пальцями

Це проста вправи робиться вашими власними пальцями. Спочатку складіть пальці правої руки в символ «світ». Потім, пальці лівої руки складіть на знак «ОК». Тепер поміняйте руки і повторіть цю вправу кілька разів. Коли ви потренуєтеся з обома руками окремо, спробуйте скласти ці знаки на обох одночасно.

Переваги цієї вправи:

 • Збільшення здатності до концентрації
 • Поліпшення уваги та здатності швидко переходити від одного завдання до іншого

Обидві ці цілі не завжди просто досягти, саме із-за відсутності синхронності.

4. Синхронний лист

Синхронний лист відмінно тренує нашу пам’ять.

Для виконання цієї вправи візьміть 2 аркуша паперу і в кожну руку — по зручному автору інструменту. Ви повинні будете почати малювати геометричні фігури обома руками одночасно. Ще можна писати букви або слова однакової довжини, теж одночасно. Ваші дії повинні бути абсолютно синхронними, або позитивного ефекту від вправи не буде.

Такий синхронне лист навчить ваш мозок виконувати відразу кілька завдань, для того, щоб активізувати роботу обох півкуль одночасно.

Інші поради

Тренуйте недомінантну руку, виконуючи нею звичні ритуали, такі як чищення зубів, розчісування волосся. Тобто, якщо ви завжди чистили зуби правицею, тепер робіть це лівої і навпаки, поки ваш мозок не навчиться віддавати накази і виконувати різні дії, як ніби ви завжди користувалися обома руками.
Ви також можете приймати душ і виконувати інші повсякденні дії з закритими очима.

Змініть свій маршрут, коли ви йдете на роботу, в магазин або в інші місця, в яких ви часто буваєте, щоб таким чином активізувати вашу пам’ять. Правильне харчування також дуже важливо, воно відіграє важливу роль у зміцненні пам’яті.

Є певні поживні речовини, які допомагають мозку працювати добре.
Включіть в свій раціон продукти, багаті фосфором:

 • какао-порошок
 • жовток
 • червона риба
 • мігдаль
 • молочні продукти

Ви також повинні їсти продукти, багаті калієм:

 • авокадо
 • банан
 • зародки пшениці
 • апельсини

Нарешті, не забудьте включити в свій раціон продукти з високим вмістом магнію:

 • насіння
 • арахіс
 • соя
 • цільні зерна

Крім того, також дуже важливо давати мозку необхідну кількість цукру, тому що це паливо нашого мозку. Прагніть вибирати ті її джерела, які повільно засвоюються!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України